Vukovi su u 5. kolu ABA Lige u Draženovom domu svladali Široki WWin rezultatom 75:70 (18:19, 27:10, 11:22, 19:19)

Cibona je na veliki odmor otišla s velikih +16, ali opuštanje u trećoj četvrtini omogućilo je gostima iz Širokog povratak u utakmicu. Srećom, u finišu su Cibosi imali mirne ruke i na koncu upisali četvrtu pobjedu u ABA Ligi.

Najviše poena za Vukove postigao je Antwain Barbour (20), Damjan Rudež ubacio je 17, a Andrija Žižić 12 poena.

U gostujućoj momčadi 17 poena postigao je Fran Pilepić, a 13 poena i 10 skokova imao je Coleman Collins.

Trener Josip Vranković nakon utakmice je izjavio da je zadovoljan pobjedom.
Joke je rekao: „U prvom dijelu smo dominirali i prezentirali ono što smo htjeli, kvalitetno zatvarali Šakića i Pilepića, no u trećoj četvrtini došlo je do opuštanja. Bilo je previše neriješenih napadačkih situacija, no dešava se.

Trener Cibosa naglasio je i da njegova ekipa sigurno može i bolje, ali da je vrlo zadovoljan sadašnjim omjerom od četiri pobjede i samo jednim porazom.
Cibonin branič Antwain Barbour rekao je: „Dobro smo otvorili utakmicu, dobro igrali u obrani i bili izvrsni u napadu. Prisilili smo protivničku momčad na puno izgubljenih lopti iz kojih smo zabijali lagane poene. U drugom dijelu su gosti odigrali agresivnije, pogađali su trice, no mi smo do kraja ostali mirni i dobili utakmicu.

KK Cibona – KK Široki WWin 75:70
KK Cibona: Chase 3, Suton 2, Zubčić 3, Barbour 20, Rudež 17, Marčinković 0, Krapić 0, Rozić 2, Harper 2, Vragović 3, Žižić 12, Kovačević 11

KK Široki WWin: Vladović 6, Planinić 4, Ramljak 6, Pilepić 17, Naletilić 9, Bilinovac 0, Peršić 2, Butorac 0, Šakić 11, Barać 2, Collins 13