Zubcic, Miljkovic, Cibona - Cedevita

Gotovo tri mjeseca prošla su od prethodnog susreta Cibone i Cedevite, koji su Cibosi uspjeli riješiti u svoju korist. Nedjeljni susret nažalost više je nalikovao na onaj s početka sezone NLB lige, kada su u Sutinskim vrelima Cibosi već do poluvremena znatno zaostajali i tek na kraju uspjeli utakmicu učiniti zanimljivom. Ovog puta i tog završnog uzbuđenja je nedostajalo jer Cedevita je tijekom svih četrdeset minuta bila bolja momčad.

Utakmica je bila posebna zbog obilježavanja 25. obljetnice drugog Ciboninog naslova pobjednika europskog Kupa prvaka, osvojenog u Budimpešti protiv Sabonisovog Žalgirisa. U poluvremenu je četiri tisuće gledatelja u Draženovom domu zabavljala kultna zagrebačka skupina Novi fosili, a glavnim akterima pohoda na europski naslov uručene su prigodne plakete uz gromoglasan pljesak navijača.

Posebnost prigode ipak nije motivirala Cibose dovoljno da nadiđu objektivne probleme s kratkom rotacijom i dugim oporavkom od ozljeda. Trinaest lopti izgubili su naši igrači samo u prvih dvadeset minuta, što je urodilo s Cedevitinih čak deset napada više. Zabili su naši protivnici čak sedam trica do velikog odmora, a preciznost izvana nije im puno popustila ni u nastavku.

Cedevita je posao dovršila već do kraja treće četvrtine. Tricom Hrvoja Kovačevića u tridesetoj minuti gosti po prvi put vode s dvadeset koševa razlike (45:65). Pokazalo se da je tu bio kraj priče jer u zadnjoj četvrtini Cibosi nisu uspjeli značajnije smanjiti svoj zaostatak.

Kod naših najbolji Leon Radošević s 12 koševa, osam skokova i nekoliko silovitih zakucavanja kojima je najavio svoj povratak u punu formu. Marino Baždarić predvodio je sve strijelce utakmice.

Cibona – Cedevita 64:80 (15:22, 18:22, 14:23, 17:13)

Košarkaški centar Dražena Petrovića. Gledatelja: 4000.

Suci: Sreten Radović (Dubrovnik), Siniša Herceg (Zabok), Tomislav Hordov (Zadar).

Cibona: Miljković 4, Bogdanović 4, Barać 5, Filipović, Lalić 5, Zubčić 9, Garma, Rozić 5, Vragović 5, Vrbanc 2, Radošević 13, Krapić 12.

Cedevita: Draper 14, Žižić 1, Krstić, Troha 4, Wright 6, Rudež 10, Petrović 7, Kaštropil 6, Princ 3, Butorac 3, Baždarić 17, Kovačević 9.