krka87-64cibona_leon_radosevic_christopher_02

Nakon što su u subotu poraženi u Zadru (93:88), pred košarkašima Cibone novi je težak dvoboj. Već u utorak u 20 sati u goste u Draženov dom stiže Krka iz Novog Mesta, s kojom će Cibosi imati dobru priliku za popravni, ali pobijediti neće biti nimalo lako. Krka je naime vodeća momčad regionalne lige sa 16 pobjeda i sedam poraza.

U prvom ovosezonskom dvoboju istih suparnika Cibosi su se loše proveli uvjerljivo izgubivši 87:64 u Sloveniji. Krka je dočekala Cibonu i tada u ulozi favorita i na vrhu ljestvice, s omjerom 6-4 i najboljom koš-razlikom u odnosu na šest konkurenata s jednakim brojem pobjeda nakon deset kola, dok su s druge strane Cibosi bili na 5-5, ali bez ijedne gostujuće pobjede.

Najbolje razdoblje za Cibose zbivalo se jedino u prvoj i dijelu druge četvrtine, do Krkine serije od 16-0. Taj susret ostat će zapamćen po lošem danu najboljeg strijelca Bogdanovića, koji je za 35 minuta na parketu imao valorizaciju -9. Glavne Krkine uzdanice su Amerikanac BookerDragić i Pavič – njih će trebati neutralizirati, ali i cijelu Krkinu dobro uhodanu mašineriju, da bi se došlo do vrijedne pobjede.