gordon_stipcevic

Iskrilo je večeras između Gordona i Stipčevića

U trećoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske Cibona je svladala Zadar sa 87:81 (21:17, 24:16, 15:19, 27:29).

Cibona je večeras odigrala približno kako smo je navikli gledati ove sezone u Euroligi, dok s druge strane Zadru nije ulazilo baš sve što su uputili kao i prve dvije utakmice finalne serije. Vrlo dobar šut za tricu (17/29, 59%) ali i za dva poena (11/24, 46%) donijelo je Vukovima pobjedu iako su nadskakani od strane Zadra (21 skokova Cibone naprema 32 gostiju).

U prvom poluvremenu Cibona je ubacila čak 9 trica i tako razbila zonu s kojom je trener Jusup pokušao iznenaditi Vukove. Jedino je Perić bio prijetnja Ciboni, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 45:33 samo zbog odličlnog skoka u napadu gostiju.

Početak drugog poluvremena pripalo je Zadru koji radi seriju 11:0 i dolazi na samo -1 (45:44). Ipak, Cibona se lagano vraća u utakmicu i pred odlučujuću dionicu ima +8 (60:52) zahvaljujući Vukušiću, Gordonu ali i bitno boljoj obrani nakon serije gostiju. I posljednju dionicu Zadar otvara tricama, ali uzvraćaju Vukušić i Bogdanović za konačnih 87:81, tako da se serija seli u Zadar (slijedeći utorak).

Spomenimo da cijelo drugo poluvrijeme ponajbolji igrač Cibone, Marko Tomas, nije ni ulazio u igru zbog bolova u tetivi i tek će se nakon pregleda znati kolie su šanse za nastup u Zadru u utorak :(.

Za Cibonu je Gordon ubacio 21, Vukušić je dodao 16 (5/5 za tricu, index 20), Bogdanović 14 te Andrić 13. Goste je predvodio Perić sa 22 koša, Boisa je ubacio 17 te Stipčević 15.