Vrlo loše otvaranje druge utakmice doigravanja za prvaka Hrvatske omogućilo je domaćinima veliku prednost na poluvremenu. Niti jedan igrač Cibone nije ušao na uobičajen način i uz loš šut iz igre i previše izugbljenih lopti donijela je -14 na poluvremenu.

U drugom dijelu cibosi se vraćaju i čak i vode +4 četiri minute prije kraja susreta, ali Zadar se nošen publikom vraća i na kraju dolazi i do druge pobjede 77:72, u seriji na tri pobjede.

Gordon je ubacio 25 (sve u drugom poluvremenu), Tomas je dodao 23 ali se nitko nije priključio vodećem dvojcu. Tome Ružić je za Zadar ubacio 22, ali su ga pratili Stipčević sa 15, Morović sa 11 te Plaisted sa 10 poena.

Ključ poraza leži u fantastičnom šutu Zadra za dva poena od čak 73% te za tri poena gotovo 30% (ukupno iz igre gotovo 60%!). S druge strane, Vukovi su imali šut iz igre samo 35% i do pobjede se nije moglo.

Slijedeći susret na rasporedu je u subotu u 18:00 sati i pozivmo sve navijače da dođu pomoći Ciboni produljiti borbu za naslov prvaka.