tomas_marko_pericCibona je doživjela i drugi poraz u Ligi za prvaka. U Zadru je istoimeni domaćin slavio sa 74:68 (25:20, 21:16, 12:15, 16:17). Vrlo loš šut za tri poena (3/20) i čak 9 promašenih slobodnih bacanja presudilo je u večerašnjem derbiju.

Marko Carje pogađao izvana, Plaisted je skakao i zabijao i baš su domaćini preko njega u drugo poluvrijeme ušli sa +10. U 28. minuti Cibona dolazi na samo -2, ali tada Car ubacuje tricu i oba slobodna bacanja za mirniji ulazak domaćina u posljednju četvrtinu. U 34. minut Cibona dolazi na samo 59:58, ali Zadar ponovno preko Cara osigurava pobjedu.

Tomas je ubacio 18, Gordon 16, Bogdanovć 13 dok je domaćine predvodio Cas sa 23 koša.

Trener Cibone mogao je samo čestitati domaćinima:”Čestitam Zadru, oni su u dobrom ritmu, imaju energiju dobiti ovakve utakmice. Mi nismo dobro otvorili, u trećoj je obrana bila puno bolja, ali bez snage u napadu. Problemi su nastali izlaskom Lukše Andrića koji je dobro rješavao situacije pod košem. Nadam se da ćemo i mi iskoristiti prednost domaćeg parketa.