Polufinale Kupa Kresimira Cosica 18. 02. 2010 (Damir Krajac / CROPIX)

Treću godinu zaredom za trofej Krešimira Ćosića borit će se Cibona i Zagreb CO. Cibona “lovi” sedmi, a Zagreb drugi naslov osvajača Kupa.

Cibona je sinoć svladala momčad Zadra 81:71 nakon produžetaka, dok je Zagreb bio bolji od Cedevite 80:73. Baš težina jučerašnjeg susreta trenera Prasovića najviše brine, jer osim suženog rostera zbog ozljeda, pitanje je kako se momčad oporaviti za večerašnje finale. Koliko su se sinoć Vukovi ispcrpili protiv Zadra govori i činjenica da je Marko Tomas na početku treće četvrtine tražio vode i šećera, zbog slabosti, a vremena za oporavak je malo.

Uz sinoć sjajnog Gordona i Tomasa, partiju sezone odigrao je Bagarić (sinoć je zamijenio Rozića i Vukušića kao kapetan) pogotovo u prvom poluvremenu: skakao je i u napadu i u obrani, zakucavao, blokirao, zatvarao…

Finale je na rasporedu danas s početkom u 18:00 sati uz prijenos na HTV2.