Zubcic Gordon @ Zadar 19NLB 87-92Cibona je slavila u derbiju 19. kola NLB Lige u Zadru sa 87 : 92 (24:23, 21:20, 19:15, 20:26, 3:8) i tako nanijela prvi poraz Zadru ove sezone na Višnjiku. Domaćini su bili bliže pobjedi tijekom 40 minuta, ali su Cibosi košem Udriha izborili dodatnih 5 minuta. U produžetak Cibosi ulaze sa više samopouzdanja i dodatnih 5 minuta dobijaju sa 8:3 za končnih 92:87.

Cibona je u prvoj četvrtini držala priključak sa rastrčanim Zadrom zahvaljujući odličnoj trici (5/8), u dionici koja je oblilovala blokadama, kontrama, asistencija ali i trici Cara sa sirenom za 24:23.

Nakon trica Stipčevića i Rančića Zadar u 16. minuti ima +8 koševa (39:31), nakon čega Perasović naređuje pressing čime razbija ritam Zadra i Cibona se vraća na samo -2 (45:43).

U 24. minuti pri rezultatu 52:47 došlo do guranja između Gordona i Morovića zbog čega su oboje isključeni. Cibona opet dolazi na -2 (52:50) a Zadar uzvraća serijom 12:2 preko Perića, Stipčevića i Ružića za +10 (62:52) u 27. minuti. Raspoloženog Ružića Jusup je ostavio u igri i sa četiri osobne pogreške što je iskoristio večeras odlični Lukša Andrić.

Zadar je imao +5 u završnici susreta ali su Vukovi stigli i na kraju prestigli domaćine za 15. pobjedu u NLB Ligi.

Lukša Andrić (MVP susreta) je ubacio 27 kopeva (indeks 31), Tomas i Bogdanović su ubacili po 18, Udrih 16 dok je s druge strane Stipčević ubacio 23.