anderson_gecevskiCibona je slavila u 12. kolu A1 lige za prvaka protiv Zadra sa 71:69 (22:22, 19:9, 14:17, 16:21). Cibona ovom pobjedom ide prema prvoj poziciju uoči doigravanja, ali imala je priliku dohvatiti +9. U prve tri četvrtine Cibona je imala kontrolu i ritma i rezultata, i po svemu sudeći trebala je imati dvadesetak poena prednosti.

Kod rezultata 65:552 za Cibonu Zadar radi seriju 12:0 da bi nakon toga tricom došli na 67:67 nešto manje od3 minute dokraja susreta. Cibona preko Andersona odlazi na +4 (71:67). U idućem napadu Cibone dolazi do naguravanja Andersona i Cara što suci rješavaju obostranom tehničkom (obojica odlaze na klupu) i obje momčadi imaju po dva bacanja: Homan promašava oba, Stipčević ubacuje za -2, Princu curi vrijeme u napadu i Zadar ima 9 sekundi za produžetke ili čak i pobjedu. Srećom, šut nisu ni uputilii Cibona upisuje i 11. pobjedu u sezoni.

Anderson je ubacio 15, Prkačin 12, Andrić 10 dok je goste predvodio Rančić sa 24 poena. Ukoliko Cibona pobijedi Zagreb u zadnjem kolu u doigravanje kreće sa prve pozicije jer je sinoć Split slavio protiv Zagreba na svom parketu.