luksa_andricCibona je teško došla do pobjede protiv Zagreba u 16. kolu NLB Lige sa 70:68(14:16, 14:20, 18:13, 24:19). Imao je Zagreb priliku za produžetke ali je Vladimir Krstić dva puta promašio ispod koša i slavlje je moglo početi. Za zadnji napad Perasović je odlučio braniti tricu:”Dogovor je bio da branimo šut za tri poena, bez pravljenja prekršaja. Imao sam osjećaj da nam bolje funkcionira obrana nego napad, a Zagreb je u završnici teško dolazio do koševa”

Gosti iz Trnskog su u 17. minuti imali +15 (18:33), vodili su tijekom cijelog sureta, dominirali su ali se Cibpna nije predavala i došla je do vodstva 150 sekundi prije kraja (ubacio je Kus za 62:61), dabi nakon toga Calloway ubacio preostalih 8 poena.

Na pressici je Perasović samo kratko izjavio:”Dobili smo premiju za htijenje i borbenost u drugom poluvremenu. Anderson je dobio možda i preveliku priliku, ali pak se osjetilo njegovo prisustvo na terenu, nisam osjećao da bih na klupi našao dobru zamjenu.” (Anderson je ubacio samo 6 poena uz šut 3/15 ali uz odličnu igru u obrani na Simonu kojeg je limitirao na 10 koševa.)