Cibona je danas pobjedom otvorila novu sezonu Eurolige svladavši Efes Pilsen 93:85 (21:28. 26:26, 28:16, 18:15).

Gosti su tijekom prvih 26 minuta susreta dokazali da su s pravom imali status favorita na papiru. Naime, Cibona nije dobro otvorila utkmicu, u 26. minuti susreta ima -13 i malo tko u dvorani je vjerovao da će doći do velikog preokreta. Joke zove minutu odmora i tada Cibona kreće. Čvršćom igrom u obrani i sa par smislenih akcija radi seriju 20:2 za +5 (75:70) pred početak četvrte četvrtine, koje sigurno drže do kraja susreta.

Odličnu partiju odigrao je večeras Lukša Andrić s 19 koševa i 4 skoka, Ayuso je ubacio 17 poena čemu je pridodao i 4 četiri skoka te 3 asistencije. Spomenimo još i Kelleya s 14 ubačaja i 5 asistencija te Warrena s 14 poena, 5 skokova i 2 asista. Efes je predvodio Hutson sa 18 koševa i 7 skokova .

Podsjetimo, Cibona ove sezone igra u skupini B uz Maccabi, Unicaju, Armani Jeans Milano, Aris, Lietuvos Rytas i Le Mans. Sljedeći susret u Euroligi Cibona igra u gostima protiv Unicaje 31.10.