Puno se toga dogodilo tijekom zadnjih par dana. Što se tiče EP u Španjolskoj izgubili smo sve tri utakmice drugog kruga, ostali za tricu prekratki protiv moćne Litve za ulazak u polufinale, razbilo smo danas Francusku i tako izborili kvalifikacije za OI, strujni udar nam je pogodio server tako da smo ostali i bez stranica i bez dnevnog backupa. Srećom, imali smo backup na drugom disku ali 7 dana star 🙁 No, sad je opet sve u pogonu i idemo dalje.
Prvo mali podsjetnik na igre naše repke u Španjolskoj. Na otvaranju smo poraženi od Latvije (77:85), pa smo u drugom kolu bili bolji od Portugala 90:68. Nakon toga slavimo protiv domaćina tricom Marka Tomasa za 85:84 i idemo u drugi krug. Tamo tri utakmice i tri poraza: Izrael (75:80), Grčka (78:81) tricom u zadnjoj sekudni i Rusija (70:83). 4. mjesto u drugom krugu nam ne u 1/4 finalu donijelo najbolju momčad EP-a Litvu koju smo mogli i morali pobijediti, ali… Odigrali smo jednu od najboljih partija na ovom EP ali katastrofalan šut sa linije slobonih bacanja nas je koštao borbe za medalje. Litva je slavila 72:74.

Jaske je uspio u onome što većini naših izbornika nije pošlo za rukom: danas smo nakon jučerašnjeg poraza pregazili Francuze, iako smo i danas imali svojih crnih rupa (86:69). A ako tome pridodamo i Baraća i Rozića koji su kao novaci odigrali pristojan turnir nadamo se da ćemo već na OI pružati još bolje partije. Još nam ostaje utakmica za 5. mjesto sutra protiv pobjednika susreta Slovenija:Njemačka.

A što se tiče Cibone, osvojen je turnir u Širkom s dvije pobjede (Split i Široki). Jučer je momčad otišla na turnir u Domžale, gdje je poražena od prvaka Slovenije Helios Domžala s 87:81 (17:23, 24:15, 24:25, 22:18). Cibona je imala \”čudnih\” par minuta u trećoj četvrtini kada domaćini rade seriju 11:2 i dolaze u egal. U 37. minuti rezultat je 73:73 ali Helios je bolje odigrao završnicu i na kraju slavio 87:81. Cibona je uhvatila 32 lopte (Helios 29), loše je gađala slobodna bacanja (65%), Ayuso se još nije ni snašao (samo 7 poena)…

Dobru partiju je pružio Hoskin s 20 koševa, Vukušić je dodao 16, Warren 16, Kelley 11. Kod domaćina odlični

Moro (18 koševa), Laškevič 17 i Ingram sa 16 poena i čak 9 skokova.