Cibona je nakon iuspadanja iz Euroluge, u teškoj i neizvjesnoj utakmici slavila protiv Hemofarma ss 97:92 (27:23, 17:30, 36:22, 17:17).

Cibona je sjajno otvorila utakmicu, šut ih odlično služio, ali u obrani nisu bili na visni zadatka. Prva je dionica završila 27:23, u 15. je bilo 37:33, da bi se poluvremijeme otišlo s prednošću gostiju od 9 poena (44:53). Odmah na početku treće četvrtine boljom igrom u obrani Cibosi rade seriju 19:2 i treća četvrtina završava s +5 (80:75). Gosti se ne predaju i u 34. minuti imaju +5 (87:82), Warren smanjuje tricom za 85:87, Plisnić uzvraća (faul-koš) i Hemofarm je opet na +5 (85:90). Cibosi ubacuju 4, gosti 2, da bi Bader u 38. minuti tricom izjednačio na 92:92. Praktički u idućem napadu Warren ubacuje još jednu tricu, nakon njega Wright pogađa oba slobodna bacanja za konačnih 97:92. Gosti su pokušali tricama, ali nije išlo. Igrači su bili umorni i još uvijek pod utjecajem poraza u Rimu, što je na kraju susreta istaknuo i sam Anzulović:\”Teška utakmica, psihološki i fizički. Ipak, cijenim kod mojih igrača želju za igrom, za pobjedom. Nažalost, nije prvi puta da nemamo kontinuitet. Vodili smo 7 razlike, pa dozvolili gostima seriju 12-0. U drugom se poluvremenu vidjela fizička potrošenost mojih igrača. Protivnik je bio po mjeri, zato je pobjeda još draža, jer smo zadržali vodeću poziciju u NLB ligi. Što se tiče Lukše, večeras nije igrao zbog smrtnog slučaja u obitelji.\”

Gostujući trener nije bio zadovoljan:\”Ne bi bilo nepravedno i da smo mi pobijedili, iako imamo velikih problema s ozljedama igrača. I moji su igrači prilično potrošeni. Nažalost, u finišu utakmice dosta smo griješili, naročito Nešović, nismo pogodili neke trice i prilika je otišla u nepovrat.\”

Warren je ubacio 25 uz čak 6 skokova, Wisniewski 21 čemu je dodao 5 dodavanja i 6 ukradenih lopti, Kus 16, Bader 12 (7 skokova) te Wright 10 uz 8 skokova.

Spomenimo da je ovo bila večer trica: Cibona je gađala 9/18, dok su gosti uputili čak 27 lopti izvan 6,25 dok su ubacili 12.Cibona je nakon iuspadanja iz Euroluge, u teškoj i neizvjesnoj utakmici slavila protiv Hemofarma ss 97:92 (27:23, 17:30, 36:22, 17:17).

Spomenimo da je ovo bila večer trica: Cibona je gađala 9/18, dok su gosti uputili čak 27 lopti izvan 6,25 dok su ubacili 12.