Cibona je novi prvak Hrvatske. U odlučujućoj trećoj utakmici finala doigravanja, Vukovi su pobijedili Zadar s 92:67 (21:18, 21:18, 27:14, 23:17).

Zadar je bolje otvorio odlučujući dvoboj, te je kontrolirao rezultat do polovice prvoga dijela. Cibona se polako budi i dostiže Zadrane. Krajem prve četvrtine Cibona odlazi na +7 (21:14), ali Zadrani se s 4 koša u nizu vraćaju i prva dionica završava s +3 za Cibose (21:18).

Zadrani se ne predaju i u drugoj četvrtini se igra koš na koš. Završnica pripada Vukovima, koji zaključuju poluvrijeme s +6 (42:26).

Pobjednik je odlučen u prvome dijelu treće četvrtine: Cibona igra čvršće u obrani, dok je u napadu za goste bila nezaustavljiva. Serijom 18:3, prednost Cibone je rasla, da bi polovicom treće četvrtine otišla na nedostižnih +19 (58:39).

U zadnjih 10 minuta, gosti kreću na sve ili ništa, što su Cibona znalački koristi, te još više povećavaju prednost, koja je u 35. minuti iznosila ogromnih +29 koševa (81:52). Do kraja susreta Cibona je mirno čuvala prednost i na kraju slavila s uvjerljivih 92:67.

Ovaj naslov je to važniji, jer osigurava Cibona i sljedeće tri godine nastup u Euroligi.

Cibonu je predvodio Kus sa 17, Warren sa 16 i Markota s 15 koševa, dok je jedini koji je nešto pokazao s druge strane bio centar Gečevski s 20 koševa.