Iako se po medijima spominjala \”kalkulacija Cibone\”, Vukovi u dokazali da su izand toga: večeras je pao i Split na Gripama sa 83:79. 13 kola i 13 pobjeda učinak je Cibone u A-1 Ligi za prvaka

Iako je Split imao ogromnih +19 (šut Cibone u prvih 10 minuta bio je mizernih 14%?!?), Cibona se uspjela vratiti i preokrenuti rezulat. Na početku druge dionice Splita je imao 25:11, ali Davison i Rozić smanjunju na 25:16. U posljednjoj minuti Kus ubacuje za 38:35, ali domaćini ne odustaju i na veliki odmor se odlazi s +5 za Split (42:37).

Do kraja treće četvrtine Cibona radi seriju 9:2, koševima Rančića (trica), Trepalovca i Andrića i dolazi do prednosti +1 (56:57). U posljednjih 10 minuta, Cibona kreće još agresivnije željeći pobjedu i u 35. minuti odlaze na +10 (60:70). Domaćine u igru vraća Špralja koji ubacuje 6 poena za redom i odvodi završnicu u neizvjesnost (3 minute prije kraja rezultat je 69:74). Kako to obično biva u takvim završnicama pobjednik se odlučivao \”slobodnjacima\”. Marcelić donosi Ciboni +5 (77:82), nakon toga Split promašuje tricu i sve je gotovo. Markota ubacuje jedno bacanje za konačnih 79:83.

Za Cibonu je Markota ubacio 16 poena, dok je Andrić dodao 13.

Na pressici nakon utakmice, Zula je rekao:\”Zadovoljan sam pobjedom i drago mi je da smo opovrgnuli priče o navodnom puštanju Splićanima. Bili smo oslabljeni neigranjem Skelina i Žuže, ali su priliku dobili neki mladi igrači. Odlično su odgovorili mojim zahtjevima i uopće moram istaknuti da su igrači koji su ulazili s klupe uložili dosta agresivnosti i htijenja. Nastojao sam večeras isprobati neke nove taktičke varijante i sačuvati svježinu, a da pritom ne izgubimo. Sve u svemu, naša pobjeda je zaslužena.\”

Zagreb je u produžetku bio bolji od Borika 85:84 u Trnskom, dok je Cedevita bila bolja od Broda sa 75:73.