Zadar je večeras u odličnoj utakmici pobijedio Cibonu sa 86:78. Zadar je imao +19, Cibona je došla na 68:68. U konačnici utakmice, Dean Oliver vodi Zadar do pobjede.

Na prvi mali odmor otišlo se pri rezultatu 17:13 za domaćine. Ni u drugoj četvrtini Dražen Anzulović nije uspijevao pronaći pravu petorku što je Zadar iskoristio i na veliki odmor otišao s prednošću 44:28.

Drugo poluvrijeme otvara Penn za ublažavanje zadarske prednosti, 48:37. Nakon njega Oliver ubacuje 2 trice za najveću zadarsku prednost 56:37 u 27. minuti igre.
Tada opet kreće Cibona i prijeti izejdnačenom završnicom. U posljednju dionicu igre ušlo se pri rezultatu 63:51. Pritisak Cibone postajao je sve veći, i u 33. minuti rezultat je 65:60. Nešto manje od 5 minuta prije kraja, rezultat je 68:68, ali tada raspoloženi Oliver ubacuje 4 koša, priključuje mu se Barać koji tricom podiže zadarsku prednost na 75:68.
Dalje nije išlo, do kraja susreta Cibona se uspjela jednom približiti na -3 (75:72). U posljednjoj minuti brzim prekršajima Cibona pokušava doći do šanse za pobjedu, ali Zadrani ne promašuju i pobjeda ostaje u Jazinama (86:78).

Nakon susreta Anzulović je čestitao Zadru na zasluženoj pobjedi, dok je igru svoje momčadi u prvih 25. minuta nazvao katastrofalnom, dok ostatak vremena nije bio dovoljan za konačni uspjeh.

Trener domaćina, Jugo je nervozu svoje momčadi u završnici opravdao načinom na koji su izgubljena prva tri ovosezonska susreta. Pohvalio je igrače za uloženi trud te apostrofirao nedostatak kvalitetnih rješenja u igri pod košem na čemu će se dalje još morati poraditi.Zadar je večeras u odličnoj utakmici pobijedio Cibonu sa 86:78. Zadar je imao +19, Cibona je došla na 68:68. U konačnici utakmice, Dean Oliver vodi Zadar do pobjede.

Trener domaćina, Jugo je nervozu svoje momčadi u završnici opravdao načinom na koji su izgubljena prva tri ovosezonska susreta. Pohvalio je igrače za uloženi trud te apostrofirao nedostatak kvalitetnih rješenja u igri pod košem na čemu će se dalje još morati poraditi.