U dvorani Pionir, Cibona je ostvarila veliku pobjedu: 81:78 (16:24,29:23,16:17,17:17). Cibosi su gotovo 35 minuta imali pobjedu u rukama, ali u završnici domaćin preokreće rezultat u svoju korist. Ipak, tricom Krstića i slobodnjacima Longina, Cibona slavi:-)!
Susret je Cibona odlično otvorila igrom u obrani (Bader je zaustavio Milojevića), ali i u napadu (Žiža 12 koševa). Kako je Pop bio upitan za sinoćnju utakmicu, na playu je zaigrao mladi Morović i priliku je odlično iskoristio: asist Žižiću za 15:8 prislio je domaćeg trenera na minutu odmora.
Nakon odmora, domaćini stižu na samo -2, ali tada Joke ubacuje dvije trice za 30:22. Tada Partizan stiže do -1 (38:37) serijom 12:3, diže publiku na noge i opasno prijeti Cibosima, ali umorni i neoporavljeni Pop ubacuje 6 koševa u nizu za +3. Izjednačenje je stiglo nekoliko trenutaka prije poluvremena (45:45), ali na odmor se odlazi pri rezultatu 47:45 za Cibonu.

U nastavku Cibona ima prednost od prve minute, sve dok Stepp nije ubacio 2 trice sa 9 metara. Tada na scenu opet dolazi Morović s asistom i košem smiruje domaćine. 10 minuta prije kraja rezultat je +3 za Cibonu.

Prvu prednost domaćini su stekli 4 minute prije kraja, 72:70. Tada iz igre izlazi Žižić zbog 5 prekršaja, Cibona zaostaje -3 i činilo se da će u fiksu izgubiti 2 boda. Štimac tricmo poravnava rezultat na 73:73, Stepp ubacuje novu tricu, Longin smanjuje na -1 s dva bacanja.
U slijedećem napadu na klupu ide i Joke Vranković, domaćini opet imaju +3, minutu prije kraja. Krstić ubacuje tricu za 78:78, Božović promašuje tricu, Longin ubacuje 1 od 2 bacanja, domaćini opet promašuju tricu i rade prekršaj na Longinu koji ubacuje oba za konačnih 81:78.

Za Cibonu je Joke Vranković ubacio 18, Žižić 17, a bolesni Popović 11 poena.