93:80

Cibona VIP je obačajima Marka Popovića s crte slobodnih bacanja pobijedila Zadar sa 93:80 (27:22, 19:15, 23:22, 24:21), te tako vjerovatno osigurala prvu poziciju prije doigravanja za prvaka Hrvatske.
Od prve minute utakmice je Cibona imala prednost, te je polagano stvarala željenu prednost.

Kod domaćina odlični su bili Mamić s 17 koševa (4/6 za tricu, 2/3 za dva, 3 skoka), Žižić je ubacio 14 uz 12 skokova, Vranković je ubacio 13, Sesar 12. Zadrane je predvodio Bulić sa 19 poena, te Špralja sa 15.

3. četvrtina

10 minuta prije kraja susreta, Cibona VIP ima prednost od 10 koševa. Početkom trećeg dijela, Zula je u vatru gurnuo i tek oporavljenog Penna koji je dobro iskoristio minutažu ubacivši neke važne poene za vodstvo Cibone. 30 sekundi prije kraja Cibona je dosegla željenu prednost od 12 koševa, ali je Longin u zadnjem gostujućem napadu ubacio za 69:59.

2. četvrtina

Na poluvremenu Cibona je povećala svoju prednost na 9 koševa (46:37). Prve tri minute igralo se koš na koš, i cibona je držala prednost od 5-6 poena. Tada nakon nekoliko promašaja Zadra i ubačaja domaćina, Cibona dolazi do +9 (39:30, nešto manje od tri minute do poluvremena)
Ipak, u slijedećih 50 sekudni Zadar radi seriju 5-0 i dolazi na samo -4. Ipak, nakon minute odmora Cibona uzvraća istom mjerom i na odmor se odlazi pre rezultatu 46:37.
Kod Cibone odličan Mamić sa 14 poena, Sesar je dodao 8, Popović 6 dok je pod koševima dominantan bio Andrija Žižić sa 7 uhvaćenih lopti.
Za Zadar je Bulić ubacio 13 koševa.

1. četvrtina

Nakon prvih 10 minuta Cibona ima prednost od 5 koševa. Odlična igra obje momčadi, čvrsto u obvrani, ali i pametno u napadu. Sve je to omogućilo posjetiteljima (oko 2500, 300injak Zadrana) da uživaju u dobroj utakmici.

Najava.
U utakmicu 10. kola lige za prvaka Zula će krenuti s Kusom, Žižićem, Sesarom, Vrankovićem i Mamićem koji večeras nosi kapetansku vrpcu umjeto ozlijeđenog Rimca.
S druge strane, Jusup je odlučio na parket poslati Vladovića, Bulića, Marcelića, lalića i Meeksa. Podsjetimo, Cibona je u 3. kolu u Jazinama izgubila sa 78:66. U slučaju pobjede Cibone sa manje od 12 koševa razlike ili poraza, Zadar će vjerovatno krenuti s prve pozicije u play off, dok će u drugom slučaju vodeća momčad biti Cibona VIP