Cibona se s gostovanja iz Vitorie vraća s 4. porazom u drugom dijelu natjecanja EL. Bolja je sinoć bila momčad Tau Ceramice 95:76 (29:11, 22:15, 22:18, 22:31).
Bez Rimca i Vrankovića nije se moglo doći do prve pobjede gostima
“Ovo je bila naša najlošija utakmice ove sezone. Bili smo bez ideje, uopće nismo postojali u duelskoj igri. Tau Ceramica nas je jednostavno samljela” – priznao je nakon utakmice Cibonin trener Dražen Anzulović.U zadnjih 10 minuta, Cibona je ubacila čak 32 koša, što je ublažilo poraz.
Kus je jedini bio dobar, što je priznao i Zula:”Kus jedini zaslužuje moje pohvale nakon ove utakmice, ostali su bili katastrofalni. Matej je igrao pet minuta. Više nego igrom, zadovoljan sam onime što je pokazao na dva treninga. Njegov povratak je veliki dobitak”
Cibona je bila vrlo loša pod košem: samo 20 uhvaćenih lopti, naspram 32 domaćina. Za vukove u Europi ostaju još dvije utakmice, gostovanje kod Olympiacosa i CSKA u Zagrebu.