10. kolo Lige za prvaka

Cibona VIP doživjela je i treći poraz u Ligi za prvaka a večeras je bolji bio Zadar s 83:68. Zadar je polovicom zadnje četvrtine dohvatio najveće vodstvo na utakmici: +26 (52:78). Do kraja utakmice Cibona uspijeva samo smanjiti prednost na konačnih 68:83.

1. poluvrijeme
Nakon prvih 20 minuta Zadar vodi protiv Cibone VIP rezultatom 50:34 (25:30, 9:20).

Gosti su odlično otvorili utakmicu i serijom trica imali prednost u 6. minuti susreta 23:17 (šut za tri 5/6!). Nakon toga se igra koš na koš i na odmor se odlazi pri rezultatu 30:25 za Zadar. U drugoj četvrtini Cibone ubacuje samo 9 koševa dok za isto vrijeme Zadrani postižu čak 20 i odlaze na ogromnih +16 (50:34)!
Statistika sve govori: za tricu Cibona 5/18 – Zadar 10/17, šut za dva Cibona ima 50% – Zadar 54%.
Iako najtanji pod koševima Zadrani su nadskakali Cibonu uhvativši čak 9 lopti više (16:7).
Nadamo se da će \”Vukovi\” smoći snage za povratak i da će 1500 gledatelja gledati napetu završnicu…

Početak utakmice

Za koji trenutak započinje utakmica 10. kola Lige za prvaka u kojem se sastaju Cibona VIP i Zadar. Za goste će utakmicu započeti Popović, Perinčić, Šamanić, Erjavec i Meeks dok će za Cibonu istrčati Kus, Mamić, Mujezinović i, večeras kao kapetan, Slaven Rimac.