Cibona VIP doživjela je i drugi poraz u EL izgubvši od Bennetona 96:82 (22:34, 49:46, 66:58, 96:82).
Otvaranje je bilo odlično, igralo se koš na koš i Cibona izgledala vrlo dobro. Prvo vodstvo je imala 6:5 a nakon toga samo ga je povećavala. U tim trenucima su prkačin (6 koševa) i Mance (4) bili jedini strijelci za prednost Cibone 10:7. Spomenutom dvojcu priključi ose i Kus i prednost je iznosila 7 koševa prednosti (18:11, 6. minuta). Prkačin je 100% u utakmici što dokazuje \\”skupljanjem\\” jedne lopte ispod koša (airball Mujezinovića) i pogotkom. Hrvati u dresu Bennetona, Stojić i Lončar nisu pokazali koliko znaju što nam je i u ovom slučaju drago;-). Razlika ostaje ista do 8. miute kada Kus ubacuje tricu, polaže preko Marconata i ubacuje oba bacanja i dovodi Cibonu do velike prednosti 17:29! Nakon toga Tome Ružić istrčava kontru i na dodavanje Prkačina ubacuje i iznuđuje dodatno bacanje koje koristi… Cibona ima +15!!!! Dojam je pokvario Garbajosa koji ubacuje tricu 3-4 sekunde prije kraja prvog dijela. Trener domaćina je shvatio da mora nešto nbapraviti i na žalost napravio je pravu stvar: zaradio je tehničku koju Kus i Krasić koriste (prvi pogađa oba bacanja, drugi tricu) i Cibona ima ogromnih +16…Ali tada kreće nizbrdo – domaćin radi seriju 10:0 i Cibona lagano tone. Jaske je pokušao sve, igrali su svi s popisa, pružena je velika šansa Planiniću, Rimcu i Mamiću kao povratnicima u momčad ali nije išlo. U drugih 10 minuta Cibona je ubacila samo 12 koševa, u slijedećih 10 još 12 dok je za to vrijeme domaćin ubacio 44, što je 20 više… Cibona je mogla do pobjede ali opet je falio još jedan igrač jer Rpka danas nije mogao sam. Ubacio je 26 koševa, skočio je 9 puta ali nije imao pomoć suigrača na koju je navikao. Cibona već u subotu igra protiv Krke u Zagrebu i pozivamo sve navijače da dođu u Dom Dražena Petrovića i pomognu da vukovi dohvate i 3. pobjedu u Goodyear ligi.