U derbiju 9. kola Cibona je na svom parketu bila bolja od Union Olimpije 81:70 (21:16, 21:14, 21:21, 18:19).

Već nakon prve dvije četvrtine Cibosi su došli do +12 koje su uspješno održavali i tijekom treće dionice. Ipak gosti se polako vraćaju te tricom Salina u 36. minuti dolaze na samo -1 (67:66), a zakucavanjem Marshalla u 37. minuti sve kreće ispočetka (68:68). Ipak, Vukovi ne gube glavu i do kraja ubacuju 13, a primaju samo dva koša za konačnih 81:70!

Cibose je predvodio Antwain Barbour koji je ubacio 24, Davor Kus 16 te Andrija Žižić 13 poena. Kod gostiju je RatkoVarda ubacio 16, a dobru partiju pružio je i “naš” Damir Markota sa 9 poena.

Vukove je odlično vodio trener Danijel Lutz koji je na konferenciji za novinare nakon utakmice rekao: “Zadatak koji je stavljen pred nas je ispunjen. Uspjeli smo šok pretvoriti u pozitivan rezultat. Igrači su odlično reagirali. Vjerovao sam u mogućnosti ove ekipe i od samog početka bio siguran u pobjedu.“
Antwain Barbour je izjavio: “Odlična utakmica. Radilo se o utakmicu koju smo morali dobiti i svi smo to imali na umu. Dali smo sve od sebe. Trener je odlično posložio igrače i svi u timu su odlično odradili posao.

Već sutra igrači Cibone putuju u Donjeck, u goste istoimenom klubu, s kojim će u utorak igrati treću utakmicu Eurokupa, a u subotu, 3. prosinca, čeka ih važan susret u sljedećem kolu ABA Lige, s gradskim rivalom Cedevitom, u Domu sportova.

KK Cibona – KK Union Olimpia 81:70 (21:16, 21:14, 21:21, 18:19)

KK Cibona: Chase 8, Suton 8, Zubčić.2, Barbour 24, Rudež 2, Marčinković 0, Lalić 0, Rozić 8, Harper 0, Žižić 13, Kus 16, Kovačević 0.
KK Union Olimpija: Ćapin 0, Rothbart 0, Blažič 0, Thompson 4, Woodside 14, Murić 8, Salin 12, Green 0, Varda 16, Markota 9, Bertans 7.