U zanimljivom susretu trećeg kola ABA Lige Cibosi su u punom Pioniru izgubili od Partizana 87:81 (48:42).

Vukovi su utakmicu otvorili dobro (4:11) no Partizan je do poluvremena nadoknadio zaostatak s početka te na odmoru bio šest koševa u plusu (48:42). Drugo je poluvrijeme bolje otvorio Partizan koji je deset minuta prije kraja imao vodstvo od 68:55 no onda Cibosi sustižu rezultatski nedostatak te u 34. minuti dolaze na samo minus četiri (73:69). Nažalost, tu je stalo i utakmica je završila pobjedom domaćina 87:81.

Željko Šakić nakon utakmice je komentirao: Mislim da smo izgubili utakmicu u prvom dijelu jer smo svi željeli napraviti nešto svoje, neki svoj potez. Ipak, u drugom dijelu smo se skupili i bili blizu no svi znamo da kad se dolazi ovamo trebaš biti duplo bolji da bi možda dobio. Ova utakmica pokazala nam je neke naše mane no idemo dalje. Sutra je dan odmora i već prekosutra se igra protiv MZT-a.

Dobra utakmica i zaslužena pobjeda Partizana koji je pokazao kvalitetu u svim segmentima. Ako je netko presudio utakmicu onda je to Will Hacher no ne treba podcijeniti ni ostale, Marinkovića, Lukovića. Mi, osim otvaranja, nismo bili pravi. Nismo se dobro adaptirali na njihovu agresivnost no ništa ne zamjeram mojim igračima. Borili smo se no nije bilo dovoljno, rekao je nakon utakmice trener Damir Mulaomerović.

Cibose su nosili Joksimović s 28 i Žižić s 24 postignuta poena dok je kod Partizana najučinkovitiji bio Hatcher s 25 koševa i 6 asistencija.

U sljedećem kolu Vukovi već u nedjelju gostuju kod skopskog MZT-a.

PARTIZAN NIS – CIBONA 87:81 (25:21, 23:21, 22:15, 17:24)

PARTIZAN NIS: Robinson 2, Ratkovica, Vrabac 12, Marinković 9, Veličković 1, Majstorović 9, Birčević 10, Koprivica, Andrić 8, Hatcher 25, Pot, Luković 11.

CIBONA: Šakić 28, Marinelli, Marić 3, Ćorić, Šiško 2, Johnson, Rozić 9, Sulejmanović 4, Slavica 4, Joksimović 7, Žižić 24, Gospić.