Utakmica 15. kola ABA Lige između Cibone i Union Olimpije završila je pobjedom domaćina 83:71. Vukovi su dobro startali i nakon prve četvrtine imali prednost od osam koševa (21:13) no u drugih je deset minuta dominaciju preuzela Olimpija koja je na poluvremenu vodila 46:31. U nastavku smo gledali borbenu Cibonu koja je preokrenula rezultat s poluvremena i na kraju zasluženo slavila 83:71.

Nakon utakmice Slaven Rimac izjavio je: „Vidjeli smo odličnu prvu četvrtinu pa katastrofalnu drugu te borbenu Cibonu u nastavku. Pripremili smo utakmicu i znali što očekivati od Olimpije. To smo odlično obranili u prvoj četvrtini no u drugoj smo ušli u bespotrebnu nervozu što je donijelo velike probleme na poluvremenu. Čestitam dečkima koji su u drugom dijelu pozitivno reagirali. Ako želimo pobjeđivati u kontinuitetu, tako ekipa treba izgledati.“

Vukove je s 26 koševa i 9 asistencija predvodio Jerel Blassingame. Odlični Šarić postigao je 22 poena uz 12 skokova, a Rozić 21 poen, 7 skokova i 2 asista. Kod gostiju je najučinkovitiji s 16 poena bio Nebojša Joksimović.

U utorak je pred Cibosima gostujuća utakmica protiv Kvarnera u sklopu Kupa Krešimir Ćosić, a u petak, u sljedećem kolu ABA Lige, gostuju kod Szolnokija.

Cibona – Union Olimpija 83:71 (21:13, 10:33, 31:10, 21:15)

Cibona: Kus 5, Planinić 4, Blassingame 26, Demo, Šarić 22, Rozić 21, Jagodić-Kuridža 3, Junaković 2, Mavra, Arapović, Siriščević, Gabrić.

Union Olimpija: Jackson 6, Rupnik, Marinelli, Joksimović 16, Brodnik 2, Salin 6, Gailius 5, Bubnič 2, Vladović, Omić 13, Drobnjak 11, Stepheson 10.