U posljednoj domaćoj Eurokup utakmici Cibona je na parketu Draženova doma izgubila od Telenet Oostendea 82:85 (47:54). Gosti pod trenerskom palicom Daria Gjergje zasluženo su pobijedili iako je Cibona u trećoj četvrtini uhvatila pozitivan ritam pa se činilo da može i do pobjede. Nažalost nije išlo.

Trener Cibone Slaven Rimac nakon utakmice je izjavio: „Opet smo jako loše odigrali prvo poluvrijeme u kojem smo primili puno poena. Pokušavali smo se defenzivno dići no bilo je problema u individualnoj odgovornosti. Moramo biti odgovorniji i u obrani i u napadu te više igrati timski. Ovo je bila još jedna u nizu utakmica u kojima izgleda kao da možemo no na kraju izgubimo. Žao mi je no okrećemo se utakmici u subotu koja nam je puno bitnija.“

Za Cibonu je Jagodić-Kuridža postigao 20 poena uz 6 skokova. Dario Šarić upisao je 19 koševa, 13 skokova i 5 asistencija, a dvoznamenkasti broj poena još je ubilježio i Jerel Blassingame, 11 uz 7 asista. Gostujući sastava s 18 koševa predvodio je Ryan Thompson.

Što se nastupa u Eurokupu tiče, Cibose još sljedeći tjedan čeka gostovanje kod Foxtown Cantua, ali prije toga, već u subotu, na redu je važna utakmica 12. kola ABA Lige protiv Širokog.

Cibona – Telenet Ostend 82:85 (20:30, 27:24, 18:11, 17:20)

Cibona: Kus 5, Planinić 9, Blassingame 11, Šarić 19, Rozić 3, Jagodić-Kuridža 20, Junaković 2, Janning 5, Strawberry 8, Žižić, Arapović, Gabrić.

Telenet Ostend: Berggren 6, Serron 12, Thompson 18, Marnegrave 4, Petrović 1, Wilkinson 13, Gillet 2, Salumu 11, Ponitka 6, Đorđević 10, Whright 2.