U posljednjem ovosezonskom europskom nastupu Cibona je poražena u talijanskom Cantuu 92:68 (53:37). Prva je četvrtina pripala Vukovima (22:23) no već u drugoj su domaćini preuzeli dominaciju i ostvarili značajniju prednost koju su zadržali do kraja susreta. Cibona tako Eurokup završava na posljednjem mjestu svoje skupine s devet poraza i jednom gostujućom pobjedom.

Trener Slaven Rimac nakon utakmice je rekao: “Evidentno je da je teško organizirati igru bez centara. U prvoj smo četvrtini pružali otpor, ali kad su domaćini ušli u ritam rezultatska se razlika postepeno povećavala. Čestitke Cantuu.”

Kod Cibosa je najefikasniji s 22 poena i 12 skokova bio Dario Šarić. Kapetan Marin Rozić postigao je 9 koševa, a Blassingame, Jagodić-Kuridža i Strawberry po 8 poena. Cantu je predvodio Maarten Launen s 18 postignutih poena. 14 koševa postigao je Aradori, Jones 12, a po 11 Abass i Rullo.

Pred Vukovima je gostovanje u Beogradu. U ponedjeljak 23. prosinca u Pioniru će ih, u 13. kolu ABA Lige, ugostiti Crvena Zvezda.

Foxtown Cantu – Cibona 92:68 (22:23, 31:14, 21:13, 18:18)

Foxtown Cantu: Abass 11, Jones 12, Uter 7, Rullo 11, Leunen 18, Jankins 9, Nwohuocha, Ragland 6, Aradori 14, Cusin, Gentile 4.

Cibona: Kus, Blassingame 8, Šarić 22, Rozić 9, Jagodić-Kuridža 8, Junaković 3, Janning 6, Strawberry 8, Arapović 4, Gabrić.