U utakmici 5. kola Eurokupa Cantu je ostvario petu pobjedu u ovom natjecanju. Gosti iz Italije slavili su protiv Cibone 86:79.

Trener Cibone Neven Spahija nakon utakmice je rekao: „Zaslužena pobjeda Cantua. Odigrali su sjajnu utakmicu. Bez obzira što smo znali da su izuzetni na šutu za tri poena nismo ih uspjeli zaustaviti. Neshvatljiv mi je početak utakmice. Problem je nastao već u prvoj četvrtini kad smo gostima dozvolili da odu na 14 poena prednosti. Ova situacija je za Cibonu neodrživa jer konstantno gubimo utakmice.“

Vukove je predvodio Amerikanac Matt Janning s 18 postignutih poena, 3 skoka i 4 asistencije. Žižić je postigao 16 koševa, Junaković 11 uz 4 asista, a Planinić 10. Davor Kus odigrao je 27 minuta te postigao 9 poena uz 3 asistencije, a Dario Šarić je za 28 minuta igre upisao 8 poena, 7 skokova i 5 asistencija. Cantu je predvodio Pietro Aradori s 20 postignutih poena te po 6 skokova i asistencija.

Cibosi će novu šansu za pobjedu imati u subotu 16. studenog kada, u 8. kolu ABA Lige, gostuju kod Krke.

Cibona – Foxtown Cantu 79:86 (16:30, 26:18, 18:22, 19:16)

Cibona: Kus 9, Planinić 10, Blassingame 5, Šarić 8, Rozić 2, Jagodić-Kuridža, Junaković 11, Janning 18, Strawberry, Žižić 16, Arapović, Gabrić.

Foxtown Cantu: Abass, Jones 7, Uter 7, Rullo 3, Leunen 11, Jankins 15, Ragland 14, Aradori 20, Cusin 6, Gentile 3.