Cedevita je prvi puta ove sezone slavila protiv Cibone. Nakon pobjeda Cibosa u ABA ligi i finalu Kupa Krešimira Ćosića ovoga puta slavila je Cedevita 92:78.

Cedevita je odlično krenula u susret i već nakon tri minute imala prednost 11:0. Vukovi se brzo vraćaju te preko Žižića, Šarića i Strowberrya rade seriju 15:2 za prednost 15:13, a nešto kasnije vode i 21:16. Ipak prva četvrtina završava bez pobjednika (18:18).

U drugoj četvrtini Cedevitu nosi Miro Bilan na čijim krilima domaćin na poluvremenu ima 6 razlike (45:39). Cibose nije služio šut, a Bilan je u 13.minuta provedenih na parketu u prvih dvadeset minuta ubacio 18 koševa.

Domaćini bolje otvaraju drugo poluvrijeme pa u 25.minuti tricom Wrighta odlaze na 12 razlike (54:42), a na kraju treće četvrtine imaju prednost 64:55. Bilan i Žižić zabijaju početkom posljednje četvrtine, a Cedevita ima prednost 70:59 u 33.minuti. Tada vukovi rade seriju 8:0 koju kreiraju Rozić i Nicević, a Blassingame s četiri uzastopna bacanja dovodi Cibonu na minus 3 (70:67) u 36.minuti. U vrlo zanimljivoj završnici Ante Mašić tricom odvodi Cedevitu do prednosti 74:68, a Cibosi uzvraćaju tricom Marina Rozića za 76:73. Ispostavilo se kasnije da je Rozićeva trica bila ujedno i zadnja mogućnost da vukovi dođi do preokreta. Domaćini su puno bolje odigrali završnicu te preko Wrighta, Babića i Baždarića uhvatili značajnu pobjedu u borbi za Eurokup.

Na pressici nakon utakmice trener Lutz je samo kratko izjavio:”Imali smo premalo kvalitetnih minuta na parketu: na trenutke smo izgledali odlično što nas je dovelo do -3 pred sam kraj utakmice, ali smo na trenutke izgledali loše, totalno izvan utakmice. Taj period dekoncentracije moramo svesti na minimum, jer ćemo inače teško dolaziti do ritma i igre kakvu želimo!

Kod Cedevite Bilan je ubacio 22 koša uz 7 skokova. Wright je dodao 15, a Baždarić i Babić po 12 koševa. Cibonu je predvodio Žižić (20). Blassingame je dodao 18, Strowberry 13, a Rozić 12 koševa.

CEDEVITA – CIBONA 92:78 (22:22, 23:17, 19:16, 28:23)

CEDEVITA: Rogić, Wright 15, Šuput 6, Babić 12, Kitchen 11, Andrić, Buva, Suton 4, Bilan 22, Tomas 4, Mašić 6, Baždarić 12

CIBONA: Kus 2, Blassingame 18, Šarić 5, Marčinković, Mazalin, Rozić 12, Jagodić – Kuridža, Strawberry 13, Nicević 8, Žižić 20, Arapović, Kovačević.