Gostovanje Cibone u St. Peterburgu završilo je porazom 93:60. Odlični domaćini koji su već osigurali prolazak u drugu fazu natjecanja Eurokupa, očekivano su ostali neporaženi, a Cibona je nažalost i dalje bez pobjede.

Već je u prvoj četvrtini bilo jasno da će Spartak dominirati tijekom cijelog susreta. Domaćini su nakon deset minuta bili 12 poena u prednosti, a na veliki su odmor otišli mirno s +28 (51: 23). Nastavak nije donio značajnije promjene. Na kraju treće četvrtine bilo je 73:40, a na kraju 93:60.

Trener Danijel Lutz nakon utakmice je čestitao protivniku na pobjedi i Spartaku zaželio uspjeh u sljedećem krugu Eurokupa. Osim toga rekao je: „Spartak je ekipa koja igra možda najbolju obranu u Ligi u ovom trenutku. Sram me je što smo učili kako igrati protiv njihove obrane u utakmici iako smo sve pripremili prije. Žao mi je što se nismo borili kako se treba boriti za svoj klub. Nije sramota izgubiti, ali svakako treba potrošiti svaki atom snage igrajući.“

Za Cibose su po 10 poena postigli Ante Mašić, Justin Hamilton i Hrvoje Kovačević. Mašić i Kovačević imaju i po 3 ukradene lopte, a Hamilton 5 skokova. Andrija Žižić postigao je 9 koševa. Kod domaćina je najbolji, s 15 postignutih poena, 3 skoka i 3 asista, bio Zavoruev. Strelnieks je postigao 12, a Wright i Dragičević po 11 poena.

Pred Cibonom je novi izazov jer u nedjelju pod Toranj u goste dolazi Cedevita.

Spartak St. Petersburg – Cibona 93:60 (26:14, 25:9, 22:17, 20:20)

Cibona: Kus 5, Zubčić 4, Mašić 10, Marčinković 6, Rozić 0, Jagodić-Kuridža 2, Strawberry 4, Žižić 9, Hamilton 10, Kovačević 10.

Spartak: Strelnieks 12, Wright 11, Zavoruev 15, Carter 10, Beverley 6, Yakovenko 2, Fidiy 3, Dragičević 11, Mavrokefalidis 6, Dmitriev 9, Voytuk 2, Kurbanov 6.