Vukovi ni u trećem kolu Eurokupa nisu uspjeli doći do pobjede. Na parketu Draženova doma bolji je bio francuski Cholet Basket 95:90.

Tijekom prvih deset minuta nijedna momčad nije imala značajniju prednost. Cholet je uglavnom bio u rezultatskom plusu, a Cibona hvatala zaostatak, s puno muke u obrani. Cibosi su i u drugoj dionici držali priključak, ali uslijedila je serija gostiju i na poluvremenu je bilo 47:36 za Cholet. U drugom su poluvremenu Cibosi bili puno bolji, nekoliko puta zaprijetili su potpunim povratkom u utakmicu, ali na kraju je pobjeda ipak otišla gostima.

Trener Veljko Mršić nakon utakmice je izjavio: „Još se jednom pokazalo da treba igrati koncentrirano svih 40 minuta. U prvom poluvremenu nismo bili pravi, pogotovo u obrani i protivnici su se razigrali. U drugom dijelu bili smo bolji. Nekoliko smo se puta približili no nismo uspijevali i na kraju samo čestitke Choletu na zasluženoj pobjedi. Moramo biti bolji. Povratak u formu moramo tražiti kroz više želje, htijenja.

Najbolji među Cibosima bili su Kus i Žižić s po 24 poena. Kus je ubilježio i 6 asistencija, a Žižić 7 skokova i asist. Tomislav Zubčić postigao je 14 poena uz 6 skokova i 4 asistencije, a Darryl Strawberry 10 poena uz 4 skoka i 1 asistenciju. Za Cholet je s 20 poena, 7 skokova i 3 asistencije najučinkovitiji bio kapetan Marcus Goree. Bryant je postigao 19, a Slaughter 18 poena.

Sljedeću utakmicu Cibona igra već u subotu. U goste pod Toranj dolazi Crvena zvezda DIVA.

Cibona – Cholet Basket 90:95 (17:21, 19:26, 28:22, 26:26)

Cibona: Kus 24, Zubčić 14, Mašić 3, Carter 4, Marčinković 4, Rozić 0, Jagodić-Kuridža 2, Strawberry 10, Žižić 24, Hamilton 3, Kovačević 2.

Cholet Basket: Jomby 8, Slaughter 18, Everett 9, Morin 0, Faroux 0, Ona Embo 0, Goree 20, Bryant 19, Souchu 5, Obasohan 16.