U pretposljednjoj utakmici ovosezonske ABA lige Cibosi su izgubili od gradskog suparnika. Na svom su parketu poraženi od košarkaša Zagreb CO rezultatom 84:88 (26:22, 15:20, 21:20, 22:26).

U uglavnom izjednačenoj utakmici, u kojoj je prva četvrtina završila 26:22, poluvrijeme 41:42, a treća četvrtina 62:62, Ciboni je posljednjih deset minuta presudilo. Zagreb je, u manje od šest minuta igre, postigao 18 poena i zasluženo odnio pobjedu. Gosti su došli do pobjede ponajviše zahvaljujući odličnom šutu za tri poena. Pogodili su čak 16 puta iz 24 pokušaja.

Nakon utakmice trener Cibone Jasmin Repeša rekao je: „Čestitam Zagrebu na zasluženoj pobjedi. Odigrali smo onako kako je Zagrebu odgovaralo. Omogućili smo da pokažu svoju raskoš u šutu, a danas su baš protiv nas imali ekstra šutersku večer. Primili smo 16 trica. Da smo igrali energetski jače, oni nas ne bi mogli pratiti. Jako mi je žao, no Zagreb je zasluženo dobio utakmicu. Ako se primi 16 trica i 88 poena, a prvi igrač izađe s pet osobnih u posljednjoj minuti, mora se pitati jesmo li dali sve od sebe. Gdje god smo došli i kod koga god smo igrali, ekipe su bile izuzetno motivirane, svi žele protiv Cibone odigrati što bolje, to razumijem jer je Cibona brand, bila je brand i u budućnosti mora biti brand.

Za Cibose je Goran Suton postigao 16 poena uz 11 skokova. Kapetan Marin Rozić postigao je isti broj poena uz 4 skoka i asistenciju. Dvoznamenkasti broj poena, njih 12, postigao je i Damjan Rudež.

Najbolji u sastavu Zagreba bio je Damir Markota koji je postigao 19 poena uz 7 skokova.

Vukovima u posljednjem kolu, već u subotu, u goste dolazi Helios iz Domžala.

KK Cibona – KK Zagreb CO 84:88 (26:22, 15:20, 21:20, 22:26)

KK Cibona:Kus 8, Suton 16, Zubčić 7, Barbour 8, Rudež 12, Marčinković 0, Rozić 16, Harper 9, Hampl 2, Žižić 0, El-Amin 4, Kovačević 2

KK Zagreb CO: Mašić 5, Halilović 0, Simon 13, Babić 7, Kasun 16, Morović 10, Markota 19, Rančić 10, Prostran 0, Mavra 0, Ožbolt 8, Rikić 0.