U 14. kolu ABA Lige Cibona je na svom parketu poražena od Radničkog rezultatom 81:87 (15:27, 22:15, 22:19, 22:26).

Cibona je loše počela i nakon prvih deset minuta gosti su imali prednost od 12 poena. U nastavku je smanjena prednost Radničkog i na poluvremenu je bilo 37:42. U drugom dijelu Cibona je izjednačila na 44:44, a zatim i povela, no vjera da će Vukovi ipak dobiti izblijedila je kada je Radnički serijom od 7:0, uz pet poena razigravača Pavkovića, otišao do sedam poena prednosti. Na kraju je bilo 81:87.

Trener Vukova Jasmin Repeša nakon utakmice je rekao: „Poraz boli. Zakazali smo u obaveznom dijelu obrane i u prvoj četvrtini primili nedopustivih 27 poena. Žao mi je da je utakmica završila kako je i počela, a u drugom dijelu smo i povela, no onda je Pavković odličnom igrom gotovo sam okrenuo utakmicu.

Kod Cibone je najviše poena postigao Davor Kus (19), uz četiri skoka i isto toliko asistencija. Damjan Rudež postigao je 18 poena, kapetan Marin Rozić 16 poena uz sedam skokova, a Antwain Barbour postigao je 13 poena i imao pet skokova.

Nakon utakmice Marin Rozić bio je razočaran te je rekao: „Izuzetno sam tužan. Radnički nas je dobio onim na čemu smo najviše inzistirali. Dopustili smo im previše skokova u napadu i oni su, kao iskusna i pametna ekipa, to i iskoristili.

Za gostujuću momčad najviše poena postigao je Michael Scott (31) uz sedam skokova. David Simon dodao 26 poena i imao devet skokova, a Pavković se pridružio s 12 poena, pet asistencija i četiri skoka.

Cibona u utorak gostuje kod Krke, a onda u subotu 14. siječnja igra opet u Zagrebu gdje, u utakmici 16. kola ABA Lige, dočekuje izraelski Maccabi.

Cibona – Radnički 81:87 (15:27, 22:15, 22:19, 22:26)

KK Cibona: Kus 19, Suton 4, Zubčić 0, Barbour 13, Rudež 18, Marčinković 0, Rozić 16, Harper 0, Krstanović 0, Žižić 7, El-Amin 4, Kovačević 0.

Radnički: Pavković 12, Sinovec 6, Milosavljević 0, Simon 26, Marković 1, Gaddeforse 0, Bratić 9, Vuksanović 0, Scott 31, Mijatović 0, Stojačić 0, Bakić 2.