U danas odigranoj utakmici 12. kola ABA lige Cibosi su izgubili od gradskog suparnika KK Zagreb CO rezultatom 80:74 (17:14, 18:22, 20:23, 27:18).

Nakon prvih deset minuta domaćini su imali prednost od tri poena (17:14), no nakon izjednačenog nastavka Vukovi su na veliki odmor otišli s prednošću 35:36. Cibose je predvodio izuzetno raspoloženi Damjan Rudež koji je u prvom dijelu utakmice postigao 16 poena uz maksimalni učinak za tri poena (2/2) te 6 skokova. U početku drugog dijela Cibona je dobro počela. Deset minuta prije kraja Cibosi su imali prednost od četiri poena (55:59), ali u nastavku domaćin Zagreb serijom 15-0 sustiže i prestiže Cibonu. Na kraju je KK Zagreb CO odnio važnu pobjedu.

Nakon utakmice trener Cibone Danijel Lutz rekao je: “U utakmici koju smo kontrolirali i u kojoj smo igrali kako nama odgovara proizveli smo loš
završetak. Prerano smo mislili da je utaknica gotova, a za to postoje
razlozi i na njima radimo kako bi ih ispravili. Problem protiv zone je
vidljiv na prvu. Nismo se snašli, ali rekao bih da zona nije odlučila
pobjednika. Mi smo imali otvorene šuteve, ali smo promašili. Ono zbog čega smo izgubili je obrana u zadnjih 5 minuta kada smo lako primali koševe, a
tome je pridonijela ozljeda Rozića.

Rudež je do kraja utakmice skupio 23 poena, osam skokova i tri asistencije. Dvoznamenkasti broj poena postigli su i Davor Kus (15), Andrija Žižić (11) i Antwain Barbour (10).

Najbolji u ekipi KK Zagreb CO bio je Kruno Simon koji je postigao 29 poena.

Cibona u ABA Ligi sada ima 7 pobjeda i 5 poraza, isto kao i Zagreb CO.

Vukovi u utorak 20. prosinca igraju utakmicu 6. kola Eurokupa kod kuće. U goste dolazi jeruzalemski Hapoel. Posljednju ovogodišnju utakmicu Cibona pak igra 23. prosinca kada gostuje kod Heliosa u 13. kolu ABA Lige.

KK Zagreb CO – KK Cibona 82:77 (17:14, 18:22, 20:23, 27:18)

KK Cibona: Chase 6, Suton 8, Zubčić 0, Barbour 10, Rudež 23, Marčinković 0, Lalić 2, Rozić 2, Harper 0, Kus 15, Žižić 11, Kovačević 0.

KK Zagreb CO: Mulaomerović 6, Mašić 11, Simon 29, Babić 8, Kasun 13, Diasse 0, May 8, Novačić 0, Rančić 5, Ožbolt 2, Heytvelt 0.