Cibosi su u 7. kolu ABA Lige u Draženovom domu, nakon produžetaka, svladali Hemofarm rezultatom 90:86 (22:25, 17:21, 20:11, 20:22, 11:7).

U početku utakmice gosti su bili u prednost, no zahvaljujući Zubčiću (13 poena u prvom dijelu) i Rudežu (12 poena u prvom dijelu) Cibona je držala korak s protivnikom i na poluvremenu bila na sedam poena zaostatka (39:46).

U drugo poluvrijeme Vukovi su ušli agresivnije i pogađali trice pa su nakon pet minuta treće četvrtine izborili vodstvo. U neizvjesnom nastavku pomoglo je iskustvo novog pojačanja Davora Kusa koji je 0,6 sekudi prije kraja iznudio pa onda i realizirao tri slobodna bacanja koja utakmicu vode u produžetak. U zadnjih pet minuta više sreće imala je Cibona koja je na kraju izborila pobjedu 90:86.

Najviše poena za Cibonu postigli su kapetan Marin Rozić i Damjan Rudež, po 18. Dvoznamenkasti broj poena postigli su i Tomislav Zubčić – 15 te Davor Kus – 13.

U momčadi iz Vršca najviše poena postigao je Mladen Jeremić – 23, sa stopostotnim učinkom za tri poena (6/6).

Nakon utakmice trener Vukova Josip Vranković rekao je da je jako zadovoljan pobjedom te dodao: „Periodično smo odigrali neke situacije, iz velike želje bilo je i nervoze u kojoj se rade greške, ponajprije slobodna bacanja i skok koji nije bio zadovoljavajuć. Zbog Kusa nismo koristili sve napadačke akcije koje koristimo. Morat ćemo podići agresivnost da ne bude samo povremena. Promijenili smo sve nositelje, onda se dogodi na +9 da odigramo par bržih napada, da bude više kontrole bilo bi lakše, ali to će dolaziti kroz utakmice, ne može se dobiti sve odjednom.

Andrija Žižić rekao je: „Dosta nervozna utakmica, napravili smo dosta grešaka, kao i oni, najbolje je što smo dobili ova dva boda, trebamo izvući pouke i biti bolji u budućnosti. Mlada smo momčad.

Cibona – Hemofarm Stada 90:86 (22:25, 17:21, 20:11, 20:22, 11:7)
Cibona: Chase 5, Suton 0, Zubčić 15, Rudež 18, Marčinković 4, Krapić 0, Lalić 0, Rozić 18, Harper 4, Žižić 8, Kus 13, Kovačević 5.
Hemofarm Stada: Lambić 6, Maraš 12, Krstić 2, Mitrović 0, Otašević 5, Gagić 2, Šutalo 9, Savović 15, Pantić 7, Jeremić 23, Petrović 0, Nešović 5.