Nedjelja, 9. listopada 2011. – Cibona je nakon 45 minuta u utakmici s “tisuću” mogućih scenarija na kraju odnijela pobjedu pred 3500 navijača u paklenoj atmosferi kragujevačke dvorane “Jezero”

Ova vrlo izjednačena utakmica počela je zgoditkom Antwaina Barboura, jednog od ovogodišnjih novaka u rosteru Cibone. Nakon prvih 10 minuta igre Cibona je vodila malom prednošću (20:23). Na poluvremenu je rezultat bio 42:43.

Posljednja četvrtina je ponudila dramu u kojoj je Cibona izborila produžetak, promašivši pri tome šut za pobjedu (Rudež).

U produžetku Cibonini Amerikanci igraju ključnu ulogu, priključuju im se Marčinković važnim skokovima, a Rudež s linije slobodnih bacanja 4 sekunde prije kraja potvrđuje pobjedu Vukova.

Najbolji strijelac u Ciboninim redovima bio je Damjan Rudež koji je zabio 22 poena. Brian Matthew Chase postigao je 16, a Antwain Barbour 14 poena.

Kod domaćina su prednjačili David Simon s 23 i Miljan Pavković s 22 postignuta poena.

Do sada su međusobni okršaji dvaju klubova bili izjednačeni. U protekle dvije sezone regionalne jadranske košarkaške lige i Cibona i Radnički pobjeđivali su na domaćem terenu, a u gostima gubili. Pobjeda u petom međusobnom susretu odnosi prevagu na stranu Cibone.

Ovo je bilo otvaranje nove sezone ABA lige za momčad iz Kragujevca, dok je Cibona, nakon poraza od Maccabija u Tel Avivu (97:81), sezonu nastavila ovom značajnom pobjedom, a sljedeću očekujemo već u srijedu, 12. listopada, kad Cibosi igraju prvu utakmicu kod kuće, u Draženovom domu.

KK Radnički – KK Cibona (94:98)

Cibona: Chase 16, Suton 6, Zubčić 3, Barbour 14, Rudež 22, Marčinković 11, Blajić 0, Lalić 0, Rozić 6, Harper 11, Žižić 9, Kovačević 0.

Radnički: Pavković 22, Sinovec 14, Lučić 2, Milosavljević 0, Simon 23, Moore 2, Gaddefors 11, Birčević 7, Cankaya 5, Mijatović 8, Stojačić 0.