Izraelski Maccabi nastavlja pobjednički niz trećom pobjedom u regionalnoj jadranskoj košarkaškoj ligi.

Nakon gostujućih pobjeda nad Krkom (83:68) te Zlatorogom (101:72) danas je Maccabi, na otvaranju sezone na svom terenu, u punoj Nokia Areni, svladao Cibonu 97:81.

Košarkaši izraelskog prvaka odlično su otvorili utakmicu, ali i Vukovi su hrabro počeli te u sedmoj minuti utakmice poveli s 14:13. Prva četvrtina završila je rezultatom 22:16.

U nastavku je domaćin iskoristio pad u igri Cibone te na poluvemenu imao prednost od 12 poena (41:29).

Viceprvak Europe u nastavku je pokazao jako dobru timsku igru i na kraju pobijedio rezultatom 97:81.

Prvi igrač u Ciboninom sastavu bio je Brian Matthew Chase sa 17 postignutih poena, a slijede Tomislav Zubčić sa 16 te kapetan Marin Rozić s 14 postignutih poena.

Prva imena pobjedničkog sastava bili su Devin Smith i Jordan Farmar s po 19 poena. Lior Eliyahu postigao je 14 poena za domaćine.

Cibona iz Tel Aviva putuje za Kragujevac gdje 9. listopada gostuje kod Radničkog.

KK Cibona Zagreb – Maccabi Electra Tel Aviv 97:81 (41:29)

Cibona: Chase 17, Suton 2, Zubčić 16, Barbour 12, Rudež 0, Marčinković 0, Blajić 0, Lalić 7, Rozić 14, Harper 4, Žižić 9, Kovačević 0.

Maccabi Electra: Papaloukas 4, Hendrix 8, Smith 19, Bluthenthal 11, Eliyahu 14, Farmar 19, Pnini 8, Burstein 0, Ohayon 0, Scheyer 0, James 3, Schortsanitis 11.