Cibona je u 2. kolu kvalifikacija za Euroligu poražena od domaćina, ekipe Lietuvos Ryras s rezultatom 71:88 (17:24, 24:17, 17:28, 13:19).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kojem je Cibona imala prednost i od 7 poena, u drugom je uslijedio pad.

Rytas je, ponajviše zahvaljujući prednosti u skoku (44:19) te s 28 poena u trećoj četvrtini, napravio prednost i na kraju uvjerljivo slavio.

Najbolji strijelac u Ciboninom sastavu bio je mladi Amerikanac Demonte Harper s 14 poena. Goran Suton postigao je 13, a Damjan Rudež 11 poena.

Kod litvanske momčadi prednjačio je amerikanac Rice s 19 postignutih poena.

Sada je jasno da će Cibona ove sezone igrati Eurokup, a tko će izboriti pobjedu i kvalificirati se u najelitnije natjecanje, Euroligu, saznat ćemo sutra.

Pobjednik susreta Galatasaray – Asvel, koji se igra danas u 19:00 sati, bit će suparnik litvanskoj ekipi u sutrašnjem finalu.

Odlučujuća utakmica kvalifikacijskog turnira u Vilniusu na rasporedu je sutra u 19:00 sati po lokalnom vremenu, a izravni prijenos, od 18:00 sati pogledajte na kanalu Sport Klub Prime.

Cibona sezonu nastavlja otvorenjem ABA lige protiv izraelskog Maccabija u četvrtak 6. listopada, u Tel Avivu.

KK Cibona – Lietuvos Rytas 71:88 (17:24, 24:17, 17:28, 13:19)

Cibona: Chase 9, Suton 13, Zubčić 7, Barbour 4, Rudež 11, Marčinković 0, Blajić 0, Lalić 2, Rozić 2, Harper 14, Žižić 2, Kovačević 7.

Lietuvos Ryras: Dambrauskas 0, Babrauskas 5, Rice 19, Roberts 5, Jeretin 4, Seibutis 13, Dilys 4, Samardziski 8, Katelynas 13, Valanciunas 5, Newley 3, Jomantas 9.