Homan i Calloway zatvaraju Besta

Cibona je pobjedom nakon dodatnih 5 minuta protiv Avellina 82:79 (19:17, 14:14, 21:20, 16:19, 12:9) praktički osigurala Top 16 Eurolige, a uz još jednu pobjedu (recimo protiv Le Mansa za 14 dana) bi Top16 bio osiguran. Talijani su bili, kako je Peras i najavljivao, bio jako neugodan protivnik. Cibona večeras nije pružila svojim navijačima (5000 navijača u dvorani Dražena Petrovića) lagane poene, kontre i atraktivnu košarku ali su upisali vrlo važnu pobjedu. Raspoloženiji od ostalih bio je prije svega Davor Kus koji je večeras ubacio svoj 1000. koš u Euroligi, a vrlo dopadljivu igru su pružili Homan i Vukušić. Vukovi su mogli i lakše i ranije osigurati pobjedu kada su sredinom posljednje dionice Cibona imali +10 (67:57), ali su se gosti preko Travis Besta vratili u egal. U posljednjem napadu prije produžetaka šut za pobjedu su promašili Marshall i Rozić. Dodatnih 5 minuta Cibona je bolje otvorila i na kraju je koševima Prkačina i Callowaya došla do pobjede.

Za Cibose je Kus ubacio 23 koša, Calloway je dodao 14 dok je Vukušić uhvatio čak 11 lopti uz 6 koševa. Za goste je naš Warren ubacio 20 poena.