Cibona je došla do bitne pobjede u 20. kolu NLB svladavši Široki sa 81:83 (22:16, 16:20, 28:25, 15:22). Domaćin je bolje otvorio susret, nakon 10. minute imali su 22:16, prednost se popela na +10 (30:20, 35:25). Srećom, pred kraj poluvremena Cibona pritišće i dolazi na samo -2 (38:36).

U drugom dijelu Warren i Vukušić predvode Ciboninu seriju, da bi u 25. minuti Ivan Sunara reagirao na jednu spornu sudačku odluku na što mu je prvo dao tehničku pogrešku a onda ga i isključio. Domaćini to koriste i ubacuju 3 od 4 bacanja i napad poslje toga i vraća utakmicu na početak. Do pred sam kraja utakmice igralo se koš na koš. 90 sekundi prije kraja Štemberger ubacuje samo jedno slobodno za 78:79, Warren pogađa tricu, uzvraća Špralja tricom, Rozić promašuje jednako kao i Fajardo nakon nerezonskog šuta. Loptu hvata Hoskin na kojemu Špralja radi prekršaj. Na žalost Hoskin ubacuje samo jedno za 81:83. Zadnji napad domaćini ne koriste (Štemberger u petoj sekundi napada gađa i promašuje s osam metara) i Cibona može slaviti.

Nakon utakmice trener Sunara je samo kratko dodao:\”Moram u prvom redu čestitati svojim igračima na velikom požrtvovanju. Zahvaljujući tome stigli su do važne pobjede, koja nam sad povećava izglede za bolji plasman i donosi dobru atmosferu uoči završnice hrvatskog kupa\”.