Iako je Cibona vrlo loše otvorila večerašnji susret, nakon 40 minuta upisala je nova dva boda u NLB Ligi svladavši Bosnu sa 96:91 (21:21, 14:16, 43:18, 18:36).

U drugi dio Cibona je krenula agresivnije i odlučnije, željevši već tada riješiti susret. U 27. minuti Cibona dolazi do velikih 60:48, a tada gostujući trener Nenad Marković nezadovoljan sucima preburno reagira što suci kažnjavaju isključenjem. Kus ubacuje slobodna bacanja i rezultat je 78:55, ogromnih +23. U trećoj dionici Cibona je ubacila čak 43 koša, dok je u prvom poluvrmenu ubacila 35.

Nakon toga igrači Cibone već slave novu pobjedu, što Bosna koristi i u zadnjih 10 minuta ubacuje duplo više koševa od Cibone 36:18 za konačnih 96:91.

Zula nakon utakmice nije bio zadovoljan:\”Kada primiš 36 poena u posljednjoj četvrtini onda to sve govori o pristupu igri. Ne zanimaju me priče o psihološkom opterećenju Euroligom i neizvjesnošću oko Top-a 16, tražio sam maksimalno pošten pristup utakmici uz veliku energetsku potrošnju, a to nisam dobio.\”

S druge strane, Marković je ponudio objašnjenje za poraz:\”Imamo velikih problema s ozljedama, nemamo drugog playmakera, pa sam rezultatom zapravo jako zadovoljan. Cibona je ipak euroligaš. Mislim da smo odigrali kvalitetan susret, a posebno me raduje da smo ih nadskakali. Što se isključenja tiče, to ne bih komentirao. Tek ću reći da ste vi ovdje u Zagrebu navikli gledati dobre utakmice i dobro suđenje, pa sve zaključite sami.\”

Kus je odigrao odličnu partiju s 24 poena (1/3 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 10/10, 4 asistencije), Wisniewski i Wright su dodali 13, Bader 11 uz 5 skokova te Warren 10. Za goste su Gilbert i Rahimić ubacili po 23 koša.