Cibona VIP nije uspjela zatvoriti prci dio EL pobjedom u Ljubljani. Večeras je bolja (točnije sretnija) bila Union Olimpija slavivši 85:81 (24:23,19:17,22:13,8:20,12:8). Cibona je već ranije osigurala plasman u drugi krug, a dvoboj je odlučivao o drugoj poziciji u skupini A, uz dvoboj Ulkera i Barcelone. Kako su španjolci slavili 76:61, iza moćne Barce slijedi Cibona VIP.
Zula nije mogao računati na prvog organizatora igre Scoonieja Penna, za kojeg je sezona najvjerojatnije završena. Utakmicu je presudio Baždari tricom za nedostižnih 83:80.

Prvo poluvrijeme Cibona je držala priključak, ali u drugom dijelu nije izgledalo najbolje. Naime, treću četvrtinu s dvije trice otvora Boisa i domaćini dolaze do 13 poena razlike (55:42). Ipak serijom 7:0 Cibona se ponovno vraća (55:49). Na zadnji mali odmor odlazi se pri rezultatu 65:53.

Na isti način kako su domaćini otvorili drugo poluvrijeme, Cibona je krenula u zadnju četvrtinu: tricama Rimca i Vranković, te dvicom Sesara serijom 8:0 dolaze na -4 (65:61).

U posljednjoj minuti Rimac dvicom približava Cibonu na samo -dva (73:71), a produžetke osigurava Krasić sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja osam sekudni prije kraja posljednje četvrtine. U produžetku se Cibona držala do rezultata 80:80, ali tada je Marino Baždarić ubacio tricu i slavlje domaćina je moglo početi.

U Ciboni odličan Rimac s 22 koša, Golemac je dodao 14 koševa (uz 7 skokova), dok je Joke Vranković ubilježio 9 poena (8 skokova). Kod domaćina odličan Boisa s 27 koševa (šut iz igre 11/12), te Rahimić i Baždarić po 13 poena.
Ždrijeb za drugi krug Eurolige održat će se u ponedjeljak u 13:00 sati.