KK Cibona – KK Cedevita Olimpija 72:97

(20-24 , 13-28, 19-22, 20-23)

U sklopu 26. kola AdmiralBet ABA Lige Cibona je poražena od Cedevite Olimpije 72:97. Iako je Cibona dobro otvorila prvu četvrtinu utakmice, Cedevita ubrzo preuzima igru i ostvaruje pobjedu.

Trener Cibone Dino Repeša utakmicu započinje petorkom: Krešimir Radovčić, Jakov Mustapić, Matej Bošnjak, Ivan Perasović i Domagoj Proleta. Trener Cedevite Olimpije na teren šalje petorku: Justin Cobbs, Dewayne Stewart Jr., Jaka Blažič, Luka Ščuka i Alen Omić.

Utakmica je otvorena jako energično, a Cibona uspijeva uzeti vodstvo. Cedevita utakmicu otvara s visokim pritiskom pri svakom izvođenju lopte, koji Vukovi spretno zaobilaze. Iz napada u napad Cibona polako odlazi na sve veću prednost te nakon pet minuta igre vode s +7. Cedevita zove minutu odmora u pokušaju stabiliziranja svoje igre, što im uspijeva te 40 sekundi do kraja preuzimaju vodstvo, 20:22. Bundoviću sude nesportsku, a Repeša neuspješno koristi trenersku provjeru. Četvrtina završava rezultatom 20:24.

Cedevita koristi svoju punu rotaciju kako bi izmorili Cibose, što im i uspijeva. Već u samom početku četvrtine odlaze na +7. Nakon lošijeg niza Cibona veže nekoliko koševa i smanjuje na -9. Cibona u mahovima pokušava dostići rezultat, ali neuspješno. Cedevita preuzima kontrolu nad igrom i postepeno povećava prednost. Na odmor se odlazi rezultatom 33:52.

Vukovi treću četvrtinu otvaraju dobro, ulaze sa šest poena od kojih je Perasović zaslužan za četiri polaganjem te ukradenom loptom i asistencijom. No, Cedevita brzo odgovara dvjema tricama Shashkova, na što klupa Cibone zove minutu odmora. Svaki puta kada Vukovi odigraju par dobrih napada, Cedevita odgovara s par svojih laganih poena i vraćaju utakmicu u mirne vode. Četvrtina završava rezultatom 52:74.

Zadnja četvrtina nastavlja se istim tempom. Cedevita nastavlja s dobrom igrom, a Cibona ne igra loše, ali ne uspijeva smanjiti razliku. Proigrao je Bundović koji zabija 11 koševa. Utakmica se mirno privodi kraju i završava rezultatom 72:97.

‘Ja bih poslao podršku Zagrebu, Ciboni, igračima i stručnom stožeru za po meni jednu veoma dobru sezonu. Što se tiče utakmice, mi smo imali malo bolji pristup nego protiv Krke, pa smo na energiju i rotaciju danas odigrali dosta dobru utakmicu i zasluženo dobili.’ – rekao je Zoran Martić.

‘Čestitao bih pobjedniku na zasluženoj pobijedi. Osim početka utakmice i početka treće četvrtine gdje smo gorili energijom i uspijeli nekako držati taj rezultat u egalu, odnosno da smo napravili neke serije, 17-10 i 7-0 na početku utakmice. Kanije je došlo do izmjena i pada energije koji je bio očekivan, jednostavno ne možemo parirati na ovom nivou trenutno ekipama iz gornjeg doma regionalne lige. Sve u svemu dobro je završilo, bez ozljeda i okrećemo se domaćem prvenstvu gdje ćemo pokušati upisati što više pobjeda.’ – izjavio je Dino Repeša.

Cibona: Krešimir Radovčić (7), Ivan Perasović (9), Jakov Mustapić (17), Domagoj Proleta (4), Ivan Majcunić, Josip Pavković, Filip Ferderber (2), Borna Katanović (7), Matej Bošnjak (8), Filip Bundović (18).

Cedevita Olimpija: Dewayne Stewart Jr. (10), Rok Radović (4), Justin Cobbs (5), Gregor Glas (8), Jaka Blažič (7), Vukašin Todorović, Shawn Jones (5), Luka Ščuka (2), Jaka Klobučar (8), Alen Omić (14), Zoran Dragić (14), Alexander Shakhov (20).