Košarkaši Cibone uspješno su otvorili poluzavršnicu juniorske ABA lige u Beogradu pobjedivši slovensku Krku rezultatom 100-71.

Nakon nervoznog ulaska u utakmicu Cibosi su odličnom drugom četvrtinom do poluvremena praktički rješili utakmicu. Vukove su predvodili sjajni Vito Porobić sa 25 poena, Lovro Gnjidić sa 22, Lukša Buljević sa 20 i Sandro Rašić sa 17 poena.

Ivan Juran, trener Cibone:

Nakon nervoznog početka i dobre Krke, konsolidirali smo se u obrani i počeli držati dogovora. Nakon tog perioda smo preuzeli dominaciju u susretu i malo po malo radili razliku. Dobili smo dobar ritam igre, suradnju igrača što nam je jako bitno pošto imamo samo 2 odigrane pripremne utakmice i nismo još dovoljno uigrani. Danas je to izgledalo odlično. Svaki igrač je dao maksimum. Okrećemo se sljedećoj utakmici. Večeras igramo protiv Igokee i pokušat ćemo doći do još jedne pobjede.

CIBONA U19 – KRKA U19 100-71 (14-21, 38-12, 31-15, 17-23)

CIBONA – KRKA KOMPLETNA STATISTIKA

Mladi Vukovi sljedeću utakmicu igraju protiv Igokee večeras u 20:15 sati. Prijenos utakmice je na službenom youtube kanalu ABA lige.