9. kolo HT Premijer lige prošlo je bez većih uzbuđenja za Vukove. Uvjerljivo su svladali sinjski Alkar rezultatom 100:55.

Cibona je imala čak šestoricu dvoznamenkastih igrača koje je predvodio Novačić sa 16 koševa, Ross je dodao 15, Gilbert i M. Ljubičić po 13, Marić 12 i Bundović 10.

Ivan Velić, trener Cibone:

”Dobra je stvar što smo bili fokusirani, ozbiljno smo shvatili utakmicu i rezultat toga je bila ova uvjerljiva pobjeda. Neke igrače smo poštedili jer su imali naporan tjedan koji je iza nas, Rozića i Bilinovca, nekima smo dali više prilike ali sve u svemu zadovoljan sam i mislim da je to bila dobra uvertira za Krku.”

Srđan Helbich, trener Alkara:

”Sve ste vidjeli, kad uđeš u utakmicu direktno iz autobusa i gubiš 40 razlike, odnosno 20 u prvoj četvrtini i 40 na poluvremenu, onda se nema tu što puno reći. Jedino zamjeram svojim igračima što nisu ušli u prvo poluvrijeme odma kako smo igrali idrugo poluvrijeme, malo agresivnije, s više faula i kontakta,možda bi bila manja ta razlika. Čestitam Ciboni na pobjedi.”

Cibona je ovom pobjedom usamljena na vrhu s omjerom pobjeda i poraza 7-2 a slijede je Zadar i Cedevita sa 6-3.

CIBONA- ALKAR 100-55  (28:6, 24:13, 23:14, 25:22)

CIBONA: Bilinovac, Uljarević 3, M. Ljubičić 13, Marić 12, Gilbert 13, Novačić 16, K. Ljubičić 9, Slavica 1,Ross 15, Bundović 10, Jefferson 5, Markota 3.

ALKAR: Modrić, Šipić 1, Vučić 19, Kanaet, Brown 12, Markulin 7, Boban 2, Svalina 2, Marić 5, Elez, Žaper 4, Šimunović-Erpušina 3.

Iduću utakmicu Cibosi igraju u Novom Mestu gdje će ih u 10. kolu ABA Lige u ponedjeljak, 10.12. ugostiti Krka s početkom u 18:00 sati.