U susretu razigravanja za plasman od 5. do 8. mjesta ABA Super Kupa, košarkaši Cibone izgubili su od Partizana 76:83 ( 17-18, 23-23, 17-18, 19-24).

Vukovi odlično otvaraju utakmicu, serijom od 10:0 uz 5 pogodaka Melvina. Nekoliko uzastopnih koševa Partizan vraća u igru koji smanjuje razliku na -6 (14:8). Vukovi ulaze u seriju promašenih šuteva što Partizan iskorištava i dolazi na dva koša zaostatka (17:15). Samo 40 sekundi do kraja četvrtine dolazi do izjednačenja (17:17) i prvog vodstva iz slobodnih bacanja (18:17) za crno-bijele. Gledamo izjednačenu drugu četvrtinu, u kojoj dominira Bilinovac, čiji šut za tri Cibose drži u igri. S minimalnom prednošću Partizana (41:40) odlazimo na odmor.

Cibosi otvaraju treću četvrtinu pogotkom za tri raspoloženog Melvina koji nastavlja dobru igru iz prvog dijela.  U nastavku serija koševa i s jedne i druge strane. Agresivnom obranom Cibosi kontroliraju igru i ne dopuštaju Partizanu odvajanje. U posljednju četvrtinu ulazimo s dva koša zaostatka (57:59). Pogocima Ćorića, Vukovi vraćaju vodstvo (62:61), no uz par lakih koševa Partizan se vraća i preokreće razultat (64:65).  Gledamo napetu utakmicu u završnici gdje su Cibosi u rezultatskom lovu. Dvjema uzastopnim tricama, Mandić dovodi Cibonu u novo vodstvo (72:70). No, Vukovi ne uspijevaju držati rezultat te Partizan ubrzo izjednačuje (72:72) i ponovno prelazi u vodstvo ( 72:74). Serijom pogrešaka Cibosa u samoj završnici utakmice prednost Partizana se povećava i na kraju na krilima nezaustavljivog Williams-Gossa (30 poena) odnose pobjedu.

Vukovi će sutra u 16:30 igrati za 7. mjesto protiv FMP-a.

Trener Slobodan Subotić nakon utakmice: “Izgubili smo skok. Kad pogledate statistiku i vidite da momčad ima 18 skokova u napadu vrlo teško možeš dobiti utakmicu. Imali smo igru, počeli smo dobro, ali mislim da je utakmica odlučena u skoku. Nisam stavio Rozića zbog toga što se treba odmoriti. Šteta jer smo imali šansu dobiti. Nije bilo velike razlike danas između Partizana i Cibone.”

KK CIBONA: Bilinovac 12,Uljarević, Ćorić 11, Melvin 25, Gilbert, Novačić 9, Bošnjak 2, Rozić, Ljubičić 4, Gospić 4, Mandić 6, Hall 3

KK Partizan: Williams-Goss 30, Tadić, Marinković 13,Wilson, Veličković, Tomić, Pecarski 10, Gavrilović 2, Andrić 7, Čakarević 13, Stevanović, Šalić 8