Košarkaši Cibone izgubili su u 7.kolu Lige prvaka od Oostendea 82:70 (25:17, 21:22,12:18, 24:13).

U prvih nekoliko minuta utakmice obje momčadi igrale su vrlo izjednačeno, no Vukovi su popustili krajem prve četvrtine što su domaćini iskoristili te su otišli na poluvrijeme s prednošću od +7 koševa.

Cibosi ulaze čvršće u drugo poluvrijeme te uspijevaju stići zaostatak od -16 koševa. Nakon dugo vremena sredinom ¾ dolaze u vodstvo 51:53.  Do kraja utakmice Vukovi nisu uspjeli iskoristiti šanse u napadu. Promašili su dosta otvorenih šutova u nastavku, uz slab obrambeni i napadački skok, domaćin iskusno iskorištava situaciju i učvršćuje prednost.

“Možemo biti zadovoljni većim dijelom utakmice pogotovo nakon druge i treće četvrtine gdje smo igrali dobru obranu uz dobru distribuciju lopte. Imali smo šansu pobijediti, ali da bi se ovakva utakmica dobila moraš napraviti još dva faula dok si u bonusu. Lako su dolazili u poziciju za šut kad nismo bili u bonusu. To je glavni razlog našeg poraza. Mislim da smo na kraju odigrali dobru utakmicu i to je ovog trenutka najvažnije” izjavio je nakon utakmice Nebojša Joksimović

Damir Mulaomerović se nadovezao: ” Imali smo šansu pobijediti. Čestitke momčadi Oostendea koji su na kraju bili više fokusirani i koncentrirani. Imali su i par “sretnih šuteva” koji su im ušli. Moji igrači su igrali dobro. Bila je ovo jedna teška utakmica, pokušali smo pronaći ritam. Mislim da smo mogli dobiti ovu utakmicu uz  još par dobrih napada, pogotovo u zadnjih 6-7 minuta kada su se podignuli. U tom periodu mi nismo mogli pronaći ritam u napadu, a u obrani nismo bili dovoljno koncentrirani te smo primili nekoliko laganih koševa. Pokušat ćemo ih dobiti na domaćem terenu.”

U redovima Cibone najbolji su bili Šakić sa 18 koševa i Reynolds sa 13, dok je kod gostiju najefikasniji bio Boukichou sa 20 poena.

TELENET OOSTENDE: Lambrecht, Walden 10, Mwema, Keselj 5, Gillet 13, Salumu 7, Katić 10, Boukichou 20, Djordjevic 1, Jagodic Kuridza 6, Kesteloot 3, Newbill 7

CIBONA: Reynolds 13, Šakić 18, Marinelli, Maric, Ćorić, Šiško, Bošnjak 2, Rozić 8, Sulejmanović 9, Slavica 6, Joksimović 4, Žižić 10