Cibona je došla do druge pobjede u domaćem prvenstvu pobjedom protiv Gorice 90:65.

Za nas je ovo bila psihološki teška utakmica bez obzira na protivnika. Bilo je dosta grča u prvom poluvremenu jer su ostali ožiljci nakon poraza u Osijeku. Tu je i umor od putovanja no kvalitetniji smo tim. Odigrali smo dobru obranu i zasluženo pobijedili, rekao je trener Ivica Burić nakon utakmice.

Kod Vukova je Johnson postigao 18, Slavica 16, Marinelli 13, Bošnjak 11, a Sulejmanović 10 poena dok je za goste David Ušić upisao 16, Mašan Vrbica 15, a Ljubo Prgomet 14 koševa.

Domagoj Bošnjak nakon utakmice je rekao: Nakon prošle utakmice u Osijeku morali smo popraviti dojam i opravdati da smo mi Cibona. Počeli smo nervozno u prvom dijelu no vidjela se naša energija. Gorica je odigrala dobro, nisu se predavali tijekom čitave utakmice no uspjeli smo prelomili u trećoj četvrtini i na kraju slaviti.

Cibosi sljedeću utakmicu igraju već u subotu kada će u 5. kolu ABA Lige ugostiti skopski Karpoš Sokol.

KK CIBONA – KK GORICA 90:65 (18:17, 22:22, 23:13, 17:13)

KK CIBONA: Uljarević, Marinelli 13, Marić 3, Samac 3, Ćorić 4, Johnson 18, Bošnjak 11, Ljubičić, Sulejmanović 10, Slavica 16, Mandić 2, Gospić 8.

KK GORICA: Lazić, Hrkač, Petrović 4, Jelenek 2, Mašić 3, Vrbica 15, Gudić 3, Cvjetićanin 8, Ušić 16, Osolnik, Prgomet 14, Turić.