Cibona je u trećem kolu FIBA Europe Cupa igrala kod kuće s francuskim Le Havreom te izgubila 106-113 s produžetkom (27-25, 16-32, 23-27, 28-10, 12-19).

Ovo je Vukovima bio prvi poraz u skupini nakon što su u posljednjoj četvrtini nadoknadili čak 18 koševa zaostatka i imali šut za pobjedu u regularnom dijelu. Ipak, Ante Žižić je promašio.

Cibosi su dobro otvorili utakmicu te nakon prve četvrtine imali dva poena prednosti (27-25), gdje su Rozić i Siriščević bili najefikasniji. Ali su u drugoj četvrtini ‘stali’ te izgubili 16 koševa razlike (32-16). Francuzi su dobili i treću dionicu (27-23) te je Cibona početkom zadnje četvrtine imala 18 koševa zaostatka. Početkom četvrte četvrtine Vukovi su se trgnuli te serijama Krušlina i Siriščevića smanjili razliku na 73-84. Gosti su do sredine četvrte četvrtine uspjeli zabiti samo pet koševa jer su Cibosi poradili na obrani koju Francuzi nisu mogli probiti. S obzirom da su gubili 18 razlike na kraju treće četvrtine, Vukovi su sredinom četvrte četvrtine uspjeli stići na 5 razlike (85-90).

No, nekoliko minuta do kraja Vukovi su zabili četiri koša zaredom te tako uspjeli izjednačiti s Le Havrom. Ekipe su na kraju s 94-94 išle u produžetak.

Naime, minutu do kraja Cibona je povela 93-92 te imala dva slobodna bacanja, no Krušlin je pogodio samo jedno (94-92). Dva bacanja je zabio i Jean Baptiste Adolphe te izjednačio na 94-94.

Francuzi su u produžetku zabili tri trice te minutu prije kraja otišli na sedam razlike (107-100).

Teška utakmica, mislim da smo je davno prije izgubili nego na kraju. Nismo bili pravi večeras, to se vidjelo u svakom segmentu“, osvrnuo se Filip Krušlin.

Trener Damir Mulaomerović rekao je da su loše reagirali na francusku ekipu koja ima dosta dobrih pojedinaca.

Bez obzira što su oni zadnji u Francuskoj, na kraju bi bilo nepravedno da smo pobijedili. Dominirali su cijelo vrijeme. Probali smo sve, i s četiri niska i s Kruškom. No imali smo skraćenu rotaciju bez Šiška koji nam nije mogao pomoći zbog povrede. Imali smo možda priliku da završimo utakmicu, ali jako smo loše obrambeno odigrali. Jedino ova petorka zadnjih 10 minuta je bila ok kad smo pronašli neku energiju, ali to je neprirodna petorka“, rekao je trener Vukova.

Sljedeća utakmica Eurokupa igra se u srijedu u gostima protiv Energia Targu Jiu, 20. siječnja u 19 sati.

CIBONA – LE HAVRE 106-113 (27-25, 16-32, 23-27, 28-10, 12-19)

Krušlin 18, Siriščević 15, Rozić 12, Joksimović 12, Andrija Žižić 12, Slavica 11, Ante Žižić 11, Florence 10, Hukić 5

Vassallo 31, Jean Baptiste Adolphe 19, Hill 18, Deane 15, Dugat 14, Barry 7, Mutuale 5, Edi 2, Lobela 2