U 21. kolu ABA Lige Cibona je izgubila od Cedevite 81:79. Cibosi su dvije minute prije kraja imali tri koša prednosti no onda je Kušlin promašio slobodna bacanja, Gordić ubacio za 78:79, a Delaš 28 sekundi prije kraja postigao tricu za konačnih 81:79.

U zanimljivom gradskom derbiju domaćini su nakon prvih deset minuta igre bili 11 koševa u plusu (28:17) no Cibosi su u drugoj četvrtini nadoknadili spomenutu razliku te nakratko, u sedamnaestoj minuti utakmice, preuzeli vodstvo 38:36. Drugu četvrtinu Cibona je dobila 22:17 pa je Cedevita na poluvremenu imala 6 poena prednosti (45:39). U nastavku su se Cibosi nastavili uspješno suprostavljati favoriziranim domaćinima i do samog je kraja bilo neizvjesno. Cibona je dvije minute prije kraja imala tri koša prednosti. Kušlin nije ubacio slobodna bacanja, Gordić je smanjio na 78:79, a Delaš 28 sekundi prije kraja postigao tricu za konačnih 81:79.

Trener Cibone Slaven Rimac nakon utakmice je rekao: Uzbudljiva utakmica. Mislim da smo na kraju pobjedu poklonili no nemam šta zamjeriti igračima. Krušlin je odigrao odličnu utakmicu i šteta što je promašio zadnji šut. Da me netko prije utakmice pitao kome bi dao taj šut, opet bih izabrao njega. Zadovoljan sam igrom mladića. Mavra, Žižić i Zubac večeras su odigrali odlično i pred njima je svijetla budućnost.

Cibose je predvodio Siriščević s 22 postignuta poena. 13 koševa upisao je Žižić, 11 Krušlin, a 10 Mavra. Odlično se snašao i mladi centar Ivica Zubac koji je večeras postigao 8 poena. Kod domaćina je Bilan postigao 15, Gordić 14, a Zubčić 10 koševa.

Sljedeći će tjedan, u subotu 14. veljače, Cibosi ugostiti beogradski Partizan NIS.

Cedevita – Cibona 81:79 (28:17, 17:22, 20:20, 16:20)

Cibona: Kus 6, Krušlin 11, Skokna, Rozić 3, Slavica 2, Mavra 10, Siriščević 22, Zubac 8, Žižić 13, Gabrić 4, Ilievski.

Cedevita: Mazalin, Zubčić 10, Barać 8, Ramljak 2, Pilepić 14, Babić , Delaš A. 5, Žganec 6, Bilan 15, Gordić 14, Tomas 4, Arapović 3.