Vukovi su u 13. kolu ABA Lige ostvarili četvrtu pobjedu u nizu pobjedivši Levski 74:64.

U prvom su poluvremenu Cibosi bili uvjerljivo dominantni no u trećoj je četvrtini došlo do pada u njihovoj igri. Iako su se domaćini u posljednjoj četvrtini rezultatski približili, Vukovi su zadržali vodstvo do kraja i zasluženo upisali sedmu pobjedu nakon 13 odigranih kola.

Mislim da smo prvih 25 minuta kontrolirali utakmicu i odigrali kako smo planirali. Nakon toga, kad je ekipa Levskog snizila postavu, nismo se uspjeli prilagoditi. Postigli su neke jednostavne poene iz kontranapada i doveli utakmicu u egal završnicu. Mi smo pokazali više iskustva i imali malo više sreće te pobijedili. Domaći momci pokazali su veliku želju i borili se do zadnje sekunde. Čestitam im na takvoj borbenosti usprkos brojnim problemima, rekao je Slaven Rimac nakon utakmice.

Kod Cibone je najučinkovitiji sa 17 poena bio kapetan Marin Rozić. Lalić je postigao 13, Siriščević 11, a Markota i Ilievski po 10 poena. Markota je još ubilježio 10 skokova, a Ilievski 7 asistencija. Kod domaćina je Dimitrov upisao 14, Marinov 10, a Simeonov i Pavel Ivanov po 9 koševa.

Pred Cibosima je novo gostovanje. Već u utorak idu u goste ljubljanskoj Union Olimpiji.

Levski Sofia – Cibona 64:74 (12:18, 13:20, 21:18, 18:18)

Levski Sofia: Karanfilov 3, Angelov 4, Simeonov 9, Ivanov Pavlin 7, Ivanov Pavel 9, Varbanov 2, Marinov 10, Zahariev 6, Dimitrov 14, Gjuroski, Gaidadjiev.

Cibona: Markota 10, Kus, Krušlin 7, Rozić 17, Jagodić-Kuridža 5, Slavica, Lalić 13, Mavra, Siriščević 11, Žižić 1, Gabrić, Ilievski 10.